Duminică 13.05.2018 la Complexul Sportiv „Tomis” din Constanţa, s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Kung-Fu, la probele de „Shaolin Sanda Non-Contact” şi „Tuishou”, ediţia 2018. Au participat 70 de sportivi din 10 cluburi sportive membre ale Federaţiei Române de Arte Marţiale de Contact.

Rezultatele sportivilor de la cluburile din judeţul Constanţa sunt următoarele:

1. PROBA „TUISHOU” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.IUSEIN TANIOR                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SANDU MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.TINERET 16-20 ANI

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14-15 ANI OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

5.COPII 12-13 ANI -55 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

2.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSU ALIN                                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12-13 ANI -65 KG

1.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GHEORGHE CĂTĂLIN FLORIN                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

7.COPII 12-13 ANI +65 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

8.COPII 10-11 ANI -35 KG

1.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STRATAN MARIAN CONSTANTIN                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 10-11 ANI -40 KG

1.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.BURCIU FLORIN ALBERTINO              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

10.COPII 10-11 ANI -50 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 10-11 ANI +50 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

12.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                             CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

13.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MUNTEANU ANDREI                                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

14.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.PAPA MATEI IULIAN                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.ERIMIA ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

15.COPII 8-9 ANI +35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.IONICĂ ILIE COSMIN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

16.COPII 6-7 KG -20 KG

1.BANU LAURENŢIU ANDREI                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

17.COPII 6-7 ANI -25 KG

1.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

18.COPII 6-7 ANI +25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.PEŢEA LUCA                                                  CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

19.SENIOARE +18 ANI FEMININ, OPEN KG

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

20.JUNIOARE 16-17 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

21.COPII 10-11 ANI FEMININ, -35 KG

1.NEDELCU TEODORA DIANA              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ROŞIORU MIRUNA IOANA                               CS SILVER SAMURAI COBADIN

22.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.PANĂ ANDREEA DIANA                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

23.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG

1.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

24.COPII 8-9 ANI OPEN KG

1.TIMOFTE DELIA ANDREEA                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.COLCER ANA-MARIA                          CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

 

2. PROBA „SHAOLIN SANDA NON-CONTACT” INDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.SANDU MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.IUSEIN TANIOR                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.JUNIORI 16-17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MAXIM MARIUS                                              CS DUNĂREA ALBASTRĂ GALAŢI

3.TINERET 16-20 ANI

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14-15 ANI OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.COPII 12-13 ANI -55 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

2.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSU ALIN                                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12-13 ANI -65 KG

1.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.GHEORGHE CĂTĂLIN FLORIN                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

7.COPII 12-13 ANI +65 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

8.COPII 10-11 ANI -35 KG

1.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STRATAN MARIAN CONSTANTIN                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 10-11 ANI -40 KG

3.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.BURCIU FLORIN ALBERTINO              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

10.COPII 10-11 ANI -50 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 10-11 ANI +50 KG

1.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

12.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                             CS SILVER SAMURAI COBADIN

13.COPII 8-9 ANI -30 KG

1.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.MUNTEANU ANDREI                                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

14.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.ERIMIA ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.PAPA MATEI IULIAN                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

15.COPII 8-9 ANI +35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.IONICĂ ILIE COSMIN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

16.COPII 6-7 KG -25 KG

1.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COB

3.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

17.COPII 6-7 ANI +25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.PEŢEA LUCA                                                  CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

19.SENIOARE +18 ANI FEMININ, OPEN KG

1.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

20.JUNIOARE 16-17 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

21.COPII 10-11 ANI FEMININ, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ROŞIORU MIRUNA IOANA                               CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.NEDELCU TEODORA DIANA              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

22.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.PANĂ ANDREEA DIANA                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

23.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG

1.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

24.COPII 8-9 ANI OPEN KG

1.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TIMOFTE DELIA ANDREEA                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA.

Campionatul s-a desfăşurat pe durata a 7 ore, majoritatea sportivilor participînd la ambele probe. Chiar dacă de 2 ani nu au mai fost concursuri la proba de “Shaolin Sanda”, totuşi sportivii au fost bine pregătiţi, peste aşteptări.

Faptul că nu s-au produs accidente pe timpul executării tehnicilor de proiectare, este o dovadă în plus a nivelului bun al sportivilor, a faptului că s-au străduit să se pregătească bine.

Am constatat o creştere de formă la unii sportivi, care în această primăvară au participat la toate cele trei concursuri organizate în Constanţa şi au reuşit să se menţină pe poziţiile fruntaşe, obţinînd mai multe titluri de campioni.

Cel mai bun sportiv al campionatului a fost Tudor Bocai, care a obţinut 4 medalii de aur, la juniori şi tineret, la ambele probe.

Mulţumim conducerii DJST Constanţa pentru sprijinul acordat la organizarea campionatului.

PREŞEDINTE C.S. „MAREA NEAGRĂ”,

ŞEF LUC. DR. IORDĂNOAIA FLORIN.


 

Suntem și aici: Mangalia News Punct Ro, pe Facebook și @Mangalia_News, pe Twitter!

Piese Auto Mangalia - URGENȚE: 0747 338 310

piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm scrieți comentariul
Vă rugăm să scrieți numele dvs. aici

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.