Rezultatele înregistrate la Campionatul Naţional de KUNG-FU de la Constanţa

0
311
Booking.com

Dumi­ni­că 13.05.2018 la Com­ple­xul Spor­tiv „Tomis” din Con­stanţa, s‑a desfă­şu­rat Cam­pi­o­na­tul Naţio­nal de Kung-Fu, la pro­be­le de „Sha­o­lin San­da Non-Con­tact” şi „Tuishou”, edi­ţia 2018. Au par­ti­ci­pat 70 de spor­tivi din 10 clu­buri spor­ti­ve mem­bre ale Fede­ra­ţi­ei Româ­ne de Arte Marţi­a­le de Con­tact.

Rezul­ta­te­le spor­ti­vi­lor de la clu­bu­ri­le din judeţul Con­stanţa sunt urmă­toa­re­le:

1. PROBATUISHOUINDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.IUSEIN TANIOR                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SANDU MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.JUNIORI 16–17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.TINERET 16–20 ANI

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14–15 ANI OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

5.COPII 12–13 ANI ‑55 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

2.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSU ALIN                                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12–13 ANI ‑65 KG

1.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GHEORGHE CĂTĂLIN FLORIN                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

7.COPII 12–13 ANI +65 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

8.COPII 10–11 ANI ‑35 KG

1.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STRATAN MARIAN CONSTANTIN                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 10–11 ANI ‑40 KG

1.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.BURCIU FLORIN ALBERTINO              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

10.COPII 10–11 ANI ‑50 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 10–11 ANI +50 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

12.COPII 8–9 ANI ‑25 KG

1.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                             CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

13.COPII 8–9 ANI ‑30 KG

1.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.MUNTEANU ANDREI                                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

14.COPII 8–9 ANI ‑35 KG

1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.PAPA MATEI IULIAN                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.ERIMIA ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

15.COPII 8–9 ANI +35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.IONICĂ ILIE COSMIN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

16.COPII 6–7 KG ‑20 KG

1.BANU LAURENŢIU ANDREI                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

17.COPII 6–7 ANI ‑25 KG

1.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

18.COPII 6–7 ANI +25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.PEŢEA LUCA                                                  CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

19.SENIOARE +18 ANI FEMININ, OPEN KG

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

20.JUNIOARE 16–17 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

21.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑35 KG

1.NEDELCU TEODORA DIANA              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ROŞIORU MIRUNA IOANA                               CS SILVER SAMURAI COBADIN

22.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.PANĂ ANDREEA DIANA                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

23.COPII 10–11 ANI FEMININ, +40 KG

1.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

24.COPII 8–9 ANI OPEN KG

1.TIMOFTE DELIA ANDREEA                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.COLCER ANA-MARIA                          CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

 

2. PROBASHAOLIN SANDA NON-CONTACTINDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.SANDU MARIUS                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.IUSEIN TANIOR                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.JUNIORI 16–17 ANI OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MAXIM MARIUS                                              CS DUNĂREA ALBASTRĂ GALAŢI

3.TINERET 16–20 ANI

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSE MIHAI                                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14–15 ANI OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRU              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.COPII 12–13 ANI ‑55 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

2.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSU ALIN                                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12–13 ANI ‑65 KG

1.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.IONIŢĂ RĂZVAN ANDREI                                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.GHEORGHE CĂTĂLIN FLORIN                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

7.COPII 12–13 ANI +65 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

8.COPII 10–11 ANI ‑35 KG

1.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STRATAN MARIAN CONSTANTIN                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

9.COPII 10–11 ANI ‑40 KG

3.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                 CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.BURCIU FLORIN ALBERTINO              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

10.COPII 10–11 ANI ‑50 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

11.COPII 10–11 ANI +50 KG

1.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

12.COPII 8–9 ANI ‑25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GRIGORAŞ JUSTIN FLORIN                             CS SILVER SAMURAI COBADIN

13.COPII 8–9 ANI ‑30 KG

1.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CHICHELUŞ ŞTEFAN                         CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.MUNTEANU ANDREI                                       CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

14.COPII 8–9 ANI ‑35 KG

1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.ERIMIA ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.PAPA MATEI IULIAN                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

15.COPII 8–9 ANI +35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.IONICĂ ILIE COSMIN                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

16.COPII 6–7 KG ‑25 KG

1.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COB

3.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

17.COPII 6–7 ANI +25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.PEŢEA LUCA                                                  CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

19.SENIOARE +18 ANI FEMININ, OPEN KG

1.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

20.JUNIOARE 16–17 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.NIŢULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

21.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑35 KG

1.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ROŞIORU MIRUNA IOANA                               CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.NEDELCU TEODORA DIANA              CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

22.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.PANĂ ANDREEA DIANA                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

23.COPII 10–11 ANI FEMININ, +40 KG

1.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

24.COPII 8–9 ANI OPEN KG

1.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TIMOFTE DELIA ANDREEA                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA.

Cam­pi­o­na­tul s‑a desfă­şu­rat pe dura­ta a 7 ore, majo­ri­ta­tea spor­ti­vi­lor par­ti­ci­pînd la ambe­le pro­be. Chiar dacă de 2 ani nu au mai fost con­cur­suri la pro­ba de “Sha­o­lin San­da”, totu­şi spor­ti­vii au fost bine pre­gă­ti­ţi, pes­te aştep­tări.

Fap­tul că nu s‑au pro­dus acci­den­te pe tim­pul exe­cu­tă­rii teh­ni­ci­lor de pro­iec­ta­re, este o dova­dă în plus a nive­lu­lui bun al spor­ti­vi­lor, a fap­tu­lui că s‑au stră­du­it să se pre­gă­teas­că bine.

Am con­sta­tat o cre­ş­te­re de for­mă la unii spor­tivi, care în aceas­tă pri­mă­va­ră au par­ti­ci­pat la toa­te cele trei con­cur­suri orga­ni­za­te în Con­stanţa şi au reu­şit să se menţi­nă pe pozi­ţi­i­le frun­ta­şe, obţi­nînd mai mul­te titluri de cam­pi­oni.

Cel mai bun spor­tiv al cam­pi­o­na­tu­lui a fost Tudor Bocai, care a obţi­nut 4 meda­lii de aur, la juni­ori şi tine­ret, la ambe­le pro­be.

Mulţu­mim con­du­ce­rii DJST Con­stanţa pen­tru spri­ji­nul acor­dat la orga­ni­za­rea cam­pi­o­na­tu­lui.

PREŞEDINTE C.S. „MAREA NEAGRĂ”,

ŞEF LUC. DR. IORDĂNOAIA FLORIN.


 

piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele