”Echipa noastră de U14 a obţinut 3 victorii din 3 meciuri jucate, în turneul de calificare disputat în acest weekend la Mangalia, calificându-se astfel în etapa semifinală a Campionatului Naţional de Baschet.
Deşi primele două meciuri ale MC BALL cu CSA Axiopolis Sport Cernavodă şi CS Fly OC Constanţa, au fost câştigate lejer de băieţii noştri, ultimul meci cu CSS Tulcea a fost un meci intens disputat, fiind câştigat de echipa noastră la o diferenţă de 4 puncte, lipsindu-ne doar un punct pentru calificarea de pe locul 1 în grupă în faza semifinală.

Următorul turneu va avea loc în perioada 08-10 decembrie.

Din lotul nostru de U14 fac parte următorii sportivi:

RĂDULESCU ADRIAN
CALINŢARU MIHAI
CALINŢARU ANDREI
DOBRE ANDREI
DRĂGHICI SERGIU
CIOBĂNEL ANDREI
PITU ROBERT
CĂLIN VLAD
SECĂREANU DAVID
CELNICU COSMIN
URSACHE RAUL
CONDRUŢ ŞTEFAN
BORDEIANU MIHNEA.

Felicitări sportivilor noştri şi mulţumim pentru susţinere partenerilor oficiali Magenta Cosmetics Mangalia, Professional Selection RB, Hotel Rio Jupiter, Complex Alutus Mangalia, partenerilor media Mangalia News, Mangalia TV, doamnei director al Liceului Callatis, prof. Mihalache Corina și nu în ultimul rând părinților care au fost şi sunt întotdeauna alături de noi”. (Mugurel și Elena-Carmen Lepădatu, antrenori).


Mangalia News, Luni, 13.11.2017. (sursa Video: Mangalia.Tv).


Suntem și aici: Mangalia News Punct Ro, pe Facebook și @Mangalia_News, pe Twitter!

Piese Auto Mangalia - URGENȚE: 0747 338 310

piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm scrieți comentariul
Vă rugăm să scrieți numele dvs. aici