Damen Shipyards Mangalia ANGAJEAZĂ: Specialist control nedistructiv (CND)

0
1432

Specialist control nedistructiv (CND).

Experiența: peste 5 ani,
Locul: Damen Shipyards Mangalia (Mangalia),
Nivelul de educație: Licențiat,
Activitate: Construcții noi,
Sector de activitate: Protecţia muncii şi asigurarea calităţii.

Cuprins
Verificarea prin metode specifice de control nedistructiv, în baza specificațiilor tehnice prestabilite, a pieselor, componentelor sau produselor asamblate, pentru evidențierea neconformităților şi stabilirea nivelului de calitate a lucrărilor de sudură.

Faceți cerere acum

Sarcinile și responsabilitățile
Configurarea şi calibrarea echipamentelor de testare nedistructivă;
Verificarea calității produselor rezultate din procesul de producție, utilizând instrumentele specifice din dotare, interpretarea rezultatelor şi emiterea rapoartelor, în vederea prezentării către Societatea de Clasificare şi Client;
Executarea controlului nedistructiv conform competențelor, procedurilor de lucru şi cerințelor proiectului, asigurând respectarea strictă a reglementărilor de sănătate şi securitate în muncă;
Evaluarea problemelor identificate şi emiterea recomandărilor necesare pentru posibile acțiuni corective;
Acordarea de asistență în procesul de actualizare a procedurilor de inspecție și a listelor de verificare;
Analizarea și propunerea de ajustări / îmbunătățiri necesare procedurilor de lucru.

Profilul
Experiență relevantă în domeniul examinării prin metode nedistructive;
Certificare nivel 2, conform standardelor EN ISO pentru metodele: ultrasunete, pulberi magnetice, lichide penetrante, test vizual, radiații penetrante;
Competențe de înțelegere şi urmărire a fluxului tehnologic de fabricație;
Abilități de comunicare;
Abilitatea de a lucra în echipă, dar şi capacitatea de a lucra independent;
Atenție la detalii;
Receptivitate, flexibilitate, disponibilitate de învățare şi perfecționare continuă;
Abilități de utilizare PC, inclusiv pachetul MS Office;
Cunoașterea limbii engleze – minim nivel mediu (comunicare scrisă și verbală).

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

Ce vă oferim:
Activitate dinamică într-un mediu internațional;
Pachet salarial competitiv.

Faceți cerere acum.

Informatiile Companiei
Șantierul naval Damen Mangalia este situat pe litoralul Mării Negre din România și este un joint-venture între Damen și Guvernul României, Grupul Damen preluând managementul operațional al șantierului. Şantierul Damen Mangalia este cel mai mare șantier naval din portofoliul Damen iar integrarea sa în grup deschide posibilitatea construirii și conversiei de către Damen a navelor complexe de dimensiuni mari, cu accent special pe feriboturile RoPax, navele de croazieră, navele și structurile offshore.

Echipa de management lucrează la optimizarea şantierului pentru noul său obiectiv de reconstrucție, precum și la extinderea portofoliului de clienți pentru reparații și întreținere și dezvoltarea unei capacități de construcție offshore. Şantierul ocupă o suprafață de aproape un milion de metri pătrați și are 1590 de metri la cheu. Deține trei docuri uscate ale căror dimensiuni variază de la 302 x 48 metri la 360 x 60 de metri. Şantierul naval are în dotare numeroase ateliere de lucru, disponibile pentru proiecte noi, lucrări de reparații şi prelucrare cantități mari de oțel, cât și ateliere de vopsitorie.

Şantierul a fost inițial cunoscut sub denumirea de Șantierul Naval 2 Mai Mangalia și a început să construiască nave noi în 1976. În 1997, a luat ființă Daewoo-Mangalia Heavy Industries S.A., orientându-şi atenția spre construirea navelor de dimensiuni mari tip port-container, vrachiere și petroliere. La sfârșitul anului 2017, Damen a achiziționat acțiunile Daewoo, iar în vara anului 2018 a preluat controlul operațional.

Mangalia News, 03.04.2019.

piese-auto-mangalia.ro

lensa.ro