FOTBAL Victorie în deplasare: SSC Farul Constanța – ASSF Mangalia 1-2!

0
1767

FOTBAL Etapă intermediară in Campionatul județean juniori C.

Astăzi, Marți, 19 septembrie, s-a jucat etapa intermediară in campionatul juniorilor C.
Ca în vremurile bune când fotbalul in Mangalia era o tradiție, iar derby-ul cu Farul Constanța era ca și Steaua – Dinamo, astăzi echipa noastră s-a deplasat in Constanța pentru a întâlni a doua cea mai bună echipa a județului (pe vremuri, cea mai bună), Farul Constanța. Datorită unor probleme cu locația, băieții noștrii au ajuns cu 10 minute înainte de începerea meciului.

Trecând peste aceste probleme, ASSF Mangalia a deschis scorul impotriva Farului Constanța, in minutul 18 printr-o execuție superbă al lui Romeo Kreici de la 27 de metri!
În minutul 22 Bostan Costel a fost aproape să majoreze scorul, dar nu a putut să impingă mingea în poarta adversă.
ASSF Mangalia, in minutul 26 primește un penalty, dar Ciocîia Mario ratează o nouă șansă de a majora scorul!
Prima repriză se încheie cu scorul de 0-1 pentru ASSF Mangalia!

În partea a doua, echipa noastră primește gol, la prima acțiune a gazdelor, în minutul 55.
În minutul 63, ASSF Mangalia revine pe tabela de marcaj și punctează prin Ciocîia Mario, ducând scorul la 1-2 ASSF Mangalia!

Final de meci: SSC Farul Constanța – ASSF Mangalia 1 – 2!

“Având în vedere diferențele dintre condițiile de antrenament ale celor de la Farul și ale noastre, că nu am avut toți jucătorii la dispoziție, că am ajuns cu 10 minute înainte de meci la stadion și că am jucat pe un teren impracticabil, sunt mulțumit de acest rezultat fantastic al băieților. Este o dovadă vie că Mangalia întodeauna a dat si va da fotbalisti in sportul rege!” – Andrei Pătrașcu.