Preliminarii Euro-2016: România a învins Irlanda de Nord, scor 2-0, şi a trecut pe primul loc în grupa F

0
684

Reprezentativa României a învins, vineri, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0 (0-0), selecţionata Irlandei de Nord, într-un meci contând pentru grupa F de calificare la Euro-2016, în care ambele goluri au fost marcate de Paul Papp. România ocupă primul loc în grupa F, cu zece puncte, după disputarea a patru etape.

România – Irlanda de Nord 2-0 (Imagine: Alexandru Hojda/Mediafax Foto).

1-0 – minutul 74: Raţ a centrat de pe partea stângă, Torje a deviat în centrul careului, iar Papp a înscris cu un şut de la nouă metri în dreapta lui Carroll.

2-0 – minutul 79: Sânmărtean a centrat de pe partea stângă, iar Papp a reluat din trei metri sub transversala lui Carroll.