Echipa Clubului MC Ball s-a calificat de pe prima poziție, la turneul final al Campionatului National U 18, la Baschet masculin!

0
800
Vineri si sâmbătă s-a disputat la Giurgiu turneul 7 din Campionatul National de U 18 baschet masculin. Băieții nostri au jucat în returul grupei cu CSS Craiova, CSS Medias si Baschet Team Giurgiu. Venind cu trei victorii clare din primul turneu, sportivii nostri au confirmat încă odată, reusind să-si adjudece incă trei meciuri la diferență clară.

Totodată, datorita cosaverajului obtinut dupa cele sase meciuri disputate echipa noastra a reusit sa se clasifice pe primul loc din cele doua disponibile, reusind astfel calificarea la Turneul Final B ce se va desfășura in perioada 11- 15 mai.

Suntem mândri de ei si ii felicităm pentru modul în care au abordat aceasta provocare de a avea sansa să se lupte pentru un loc cât mai sus, in aceasta fază a campionatului.
Felicitari si le dorim mult succes mai departe! (Antrenor, Mugurel Lepădatu).


Mangalia News, 16.04.2022.piese-auto-mangalia.ro

Litoral Press RomâniaLeave a Reply