MC BALL: Calificare în faza semifinală a Campionatului Național de Baschet U16

0
1222

După meciurile intens disputate în cadrul turneului 2 CN U16, care a avut loc în perioada 1-3 decembrie la Mangalia şi Constanța, cele două echipe ale clubului nostru s-au calificat în grupa B a fazei semifinale din Campionatul Național de baschet.

Sportivii noştri au avut o evoluţie bună pe masura vârstei lor, înregistrând rezultate bune în meciurile disputate bucurându-se și de susţinerea propriei galerii, reuşind să obţină câte o victorie în faţa echipelor CSS 1 Athletic Constanţa, la masculin, respectiv CSS 1 Constanţa, la feminin.

Mulţumim părinților, partenerilor oficiali pentru susţinere: Magenta Cosmetics Mangalia, Professional Selection RB, Hotel Rio Jupiter, Complex Alutus Mangalia, partenerilor media Mangalia News, Mangalia TV și doamnei director al Liceului Callatis, prof. Mihalache Corina.

Felicitări sportivilor noştri şi mult succes în faza următoare!

(Mai multe fotografii, aici: facebook.com).


 

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

piese-auto-mangalia.ro

Litoral Press RomâniaLeave a Reply