Copiii de la CSS Mangalia se pregătesc de prima etapă a CN de lupte libere

0
732
cssmangaliacopii

Trei sportivi de la CSS Mangalia au participat la Campionatul Internaţional de lupte libere, destinat categoriilor cadeţi şi lupte feminine, desfăşurat la Nisporeni, în Republica Moldova. Daniel Sandu, în vârstă de 10 ani, a fost singurul care a obţinut o medalie. El a câştigat aurul la categoria 26 kg.

George Pârvu a terminat pe locul opt (46 kg), iar Constantin Manea s-a clasat pe locul cinci (38 kg). Antrenorul Marian Oancea este mândru de performanţele elevilor săi, în special, că au reuşit să fie printre primii zece. Săptămâna aceasta, şase dintre luptătorii de la CSS Mangalia se pregătesc în cantonamentul de la Amara (Slobozia), alături de antrenorul Cornel Trucmel, iar alţi trei se află la Bucureşti. Sportivii din Mangalia vor participa, sâmbătă, la etapa zonală a Campionatului Naţional de copii 2, la lupte libere, care se va desfăşura la Constanţa.

Mai mult, în cugetliber.ro, Joi, 9 oct.2014.