CUPA MEDGIDIA la KickBoxing și Kung-Fu „Pentru tine, Matei!” – Rezultatele obținute de sportivii din judeţul Constanţa 

0
247
farmec.ro%20-%20Livr%u0103m%20frumuse%u021Be%21
Duminică 10.04.2022, la Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei” din Medgidia, între orele 10.00-19.00, s-a desfăşurat „Cupa Medgidia” la Kickboxing, la probele de „K1” şi „Kick-Light” şi la Kung-Fu, la probele de „Tuishou”,  „Shuai-Jiao”, ‚Shuang Bang-Gun” şi „Shuang Erjie-Gun Fight”, pentru copii, cadeţi, juniori şi seniori, masculin şi feminin.

La concurs s-au înscris 126 de sportivi din 17 cluburi din Bucureşti, Cluj-Napoca, Piteşti, Focşani, Cernavodă, Mangalia, Cogealac, Fântânele, Constanţa şi Medgidia.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:
PROBA „K-1” MASCULIN:
1.Vîrsta +18 ani, greutatea +90 kg
1.MEDELEAN RADU, CS Viitorul Fîntînele,
2.CIOCLU GAVRIL-CĂTĂLIN, CS Axiopolis Cernavodă,
3.CANNIGIA GABRIEL, CSU Neptun Constanţa.
2.Vîrsta 17-18 ani, greutatea -65 kg
1.MEMET FLORIN, CS Viitorul Fîntînele
2.CARDAN MIHAI, CS Viitorul Fântânele
3.PĂDURARU ANDREI, CS Miyagi Dojo Cogealac
3.PETEA MARIO, CS Keru Kento Constanţa
3.Vîrsta  16-17 ani, greutatea -60 kg
2.SĂCUIU CRISTIAN, CS Keru Kento Constanţa
4.Vîrsta 16-17 ani, greutatea -65 kg
2.BRUMĂ COSMIN, CS Keru Kento Constanţa
3.ROMAN DANIEL, CS Keru Kento Constanţa
3.RUCĂ ANDREI, CS Miyagi Dojo Cogealac
5.Vîrsta 16-17 ani, greutatea -75 kg
3.ALEXANDRU STELIAN, CS Keru Kento Constanţa
3.IONESCU TEODOR, CS Keru Kento Constanţa
6.Vîrsta 16-17 ani, greutatea +75 kg
2.HRENIUC ANDREI, CS Koga-Io-Non Gym Cernavodă
7.Vîrsta 14-15 ani, greutatea -60 kg
2.MEMET MELIH, CS Medgidia
3.GAE IONUŢ GABRIEL, CS Axiopolis Cernavodă
8.Vîrsta  14-15 ani, greutatea -87 kg
1.DRĂGHICI GEANI, CS Axiopolis Cernavodă
2.BULGHERU EDUARD, CS Keru Kento Constanţa
9.Vîrsta  14-15 ani, greutatea +87 kg
2.NEAGU FLORIN, CS Keru Kento Constanţa
10.Vîrsta 12-13 ani, greutatea -45 kg
1.LĂUNEANU IONUŢ, CS Viitorul Fîntînele
2.CIOCAN LUCA-ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă
3.BUCUR MARIUS IONUŢ, CS Medgidia
11.Vîrsta  12-13 ani, greutatea -55 kg
1.CADIU ANDREI TEODOR, CS Axiopolis Cernavodă
2.DINU STELIAN ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă
3.COMOLI ADRIAN, CS Keru Kento Constanţa
12.Vîrsta  12-13 ani, greutatea -65 kg
1.TICU RAFAEL, CS Medgidia
13.Vîrsta  12-13 ani, greutatea +65 kg
2.PLA-MUNOZ LUCA-NIKOLAS, CS Axiopolis Cernavodă.
PROBA „K-1” FEMININ
14.Vîrsta  +18 ani, greutatea -65 kg
2.CREŢU MIHAELA, CS Miyagi Dojo Cogealac
15.Vîrsta 13-14 ani, greutatea +60 kg
2.CIOTI ALEXIA, CS Keru Kento Constanţa
3.DUMITRESCU CĂTĂLINA ANAMARIA, CS Medgidia
16.Vîrsta 12-13 ani, greutatea -55 kg
1.CĂLĂRARU GEORGIANA FLORENTINA, CS Axiopolis Cernavodă
2.SPOREA RUXANDRA, CS Keru Kento Constanţa
3.BRÎNZEIU LARISA, CS Keru Kento Constanţa
Clasificarea cluburilor în funcţie de numărul de Medalii de Aur obţinute:
1.CS Aleph Piteşti,
2.CS Axiopolis Cernavodă,
3.CS Viitorul Fântânele.
PROBA „KICK-LIGHT” FEMININ
1.Vîrsta  8-9 ani, greutatea -36 kg
2.CIOTI ANTONIA, CS Keru Kento Constanţa
2.Vîrsta 16-17 ani, greutatea -45 kg
1.MARIA DENISA, CS Viitorul Fîntînele
2.ION LARISA GABRIELA, CS Medgidia
3.ELISEI VANESA, CS Viitorul Fîntînele
PROBA „KICK-LIGHT” MASCULIN
3.Vîrsta 6-7 ani, greutatea -25 kg
3.ŞTIRBU COSTEL-IONEL-NICUŞOR, CS Axiopolis Cernavodă
4.Vîrsta 6-7 ani, greutatea -30 kg
1.CADIU PATRICK ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă
5.Vîrsta 8-9 ani, greutatea -45 kg
1.BORAN AYAN EMRE, CS Medgidia
2.BUCUR BOGDAN CONSTANTIN, CS Medgidia
6.Vîrsta  10-11 ani, greutatea -35 kg
1.POPA MARIUS, CS Viitorul Fîntînele
2.LAZĂR DARIUS MARIAN, CS Axiopolis Cernavodă
3.TIMOFTE ANDREI ROBERT, CS Medgidia
7. Vîrsta  12-13 ani, greutatea -40 kg
2.MARCU ALIN ŞTEFAN, CS Medgidia
8.Vîrsta 13-14 ani, greutatea +65 kg
1.DODE PETRE EDUARD, CS Medgidia
9.Vîrsta 14-15 ani, greutatea -55 kg
1.CURT OMER IBAZER, CS Medgidia
2.CADIU ANDREI-TEODOR, CS Axiopolis Cernavodă

Clasificarea cluburilor în funcţie de numărul de medalii de aur obţinute:
1.CS Holly Do Bucureşti
2.CS Aleph Piteşti
2.CS Medgidia


KUNG-FU
1. „TUISHOU” INDIVIDUAL
FEMININ
6-7 ANI
1.IVAN TEODORA MĂDĂLINA, CS Shaolin Callatis Mangalia
3.RĂCARU ALESIA ELENA, CS Noua Generaţie Mangalia
10-11 ANI FEMININ
1.CRĂESCU SOFIA IRINA, CS Marea Neagră Constanţa
14-15 ANI FEMININ
1.ZOBU DELIA, CS Noua Generaţie Mangalia
2.TEODORESCU NICOL CRISTINA,CS Shaolin Mangalia
MASCULIN
8-9 ANI
1.PANŢURU IONUŢ, CS Marea Neagră Constanţa
10-11 ANI
1.TEODORESCU LUCA GABRIEL, CS Shaolin Callatis Mangalia
16-17 ANI, -75 KG
1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa
16-17 ANI, +75 KG
1.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa
2.MICŞĂ DAVID, CS Shaolin Callatis Mangalia.
+18 ANI
1.BOCAI TUDOR, CS Marea Neagră Constanţa
2.TIMOFTE CRISTIAN, CSU Neptun Constanţa
2. „SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL
16-17 ANI, -75 KG
1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa
16-17 ANI, -80 KG
2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa
3. „SHUANG BANG-GUN” INDIVIDUAL
+16 ANI
1.BOCAI TUDOR, CS Marea Neagră Constanţa
2.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa.
4. „SHUANG ERJIE-GUN” INDIVIDUAL
1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa
2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa

Clasificarea cluburilor în funcţie de numărul de medalii de aur obţinute:
1.CS Marea Neagră Constanţa,
2.CS Dunărea Albastră Galaţi,
3.CS Shaolin Callatis Mangalia.

<<Mulţumim tuturor celor care ne-au sprijinit în organizarea acestui concurs şi celor care au contrbuit la strîngerea unei sume de bani pentru tratamentul lui Matei Ştefan Costea, în cadrul campaniei umanitare pe care am desfăşurat-o!
Felicitări sportivilor, instructorilor, antrenorilor şi arbitrilor, care au participat la concurs! Pentru toţi a fost un test util, înaintea participărilor la campionatelor naţionale şi internaţionale care urmează să se desfăşoare.>>
Președinte CS MAREA NEAGRĂ,
IORDĂNOAIA FLORIN.

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

Rezultatele sportivilor pe care îi pregătim la Casa Tineretului din Mangalia, la Kung-Fu, sunt următoarele:
1. „TUISHOU” INDIVIDUAL
6-7 ANI FEMININ
1.IVAN TEODORA MĂDĂLINA
3.RĂCARU ALESIA ELENA
10-11 ANI FEMININ
1.CRĂESCU SOFIA IRINA
14-15 ANI FEMININ
1.ZOBU DELIA
2.TEODORESCU NICOL CRISTINA
8-9 ANI MASCULIN
1.PANŢURU IONUŢ,
10-11 ANI
1.TEODORESCU LUCA GABRIEL
16-17 ANI, -75 KG
1.BOCAI VLAD
16-17 ANI, +75 KG
1.IORDACHE IUSTIN VALENTIN
2.MICŞĂ DAVID
+18 ANI
1.BOCAI TUDOR
2. „SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL
16-17 ANI, -75 KG
1.BOCAI VLAD
16-17 ANI, -80 KG
2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN
3. „SHUANG BANG-GUN” INDIVIDUAL
+16 ANI
1.BOCAI TUDOR
2.BOCAI VLAD
4. „SHUANG ERJIE-GUN” INDIVIDUAL
1.BOCAI VLAD
2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN
-11 medalii de aur.
-5 medalii de argint.
-1 medalie de bronz.
Felicitări, tuturor sportivilor! Mulţumesc celor care ne-au sprijinit în pregătirea şi participarea la acest concurs şi mai ales, au donat bani pentru Matei Ştefan Costea!
Mult succes, în continuare!
Pentru tine, Matei!


Mangalia News, 13.04.2022.



piese-auto-mangalia.ro



Leave a Reply