LA MULȚI ANI, MC BALL! Clubul sărbătorește astăzi 3 ANI de la înfiinţare

0
847

farmec.ro
carturesti.ro%20

La mulți ani, MC BALL!

Clubul nostru sărbătorește astăzi 3 ani de la înfiinţare. Trei ani de momente deosebite, emoţii, bucurii dar şi muncă asiduă, competiţii cu rezultate remarcabile şi locuri fruntaşe în clasamente.
Îi felicităm cu această ocazie pe toţi sportivii noştri pentru efortul depus şi le urăm mult succes în activitatea sportivă!

Suntem mândri şi ne bucură faptul că mai mult de 250 de copii din Mangalia, Constanța și alte localităţi limitrofe, au ales să se alăture clubului nostru pentru a practica acest sport îndrăgit. Avem 110 sportivi legitimaţi ai clubului nostru care au participat în numeroase competiţii judeţene şi naţionale, reuşind să obţină numai anul acesta 2 medalii, la două categorii de vârstă diferite în aceeași competiţie naţională.

Fiind un moment aniversar, ne face o deosebită plăcere să ne amintim de cele mai frumoase momente şi să trecem în revistă principalele realizări ale clubului nostru.

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

2017 – Liga Naţională de Minibaschet şi Babybaschet, Mangalia:
– Locul 2 (108 echipe) si medalia de argint şi titlul de VICECAMPIOANĂ NAŢIONALĂ, la Baby baschet masculin;
– Locul 3 (150 echipe) şi medalia de bronz la Minibaschet masculin.
2016 – Campioni judeţeni – Campionatul Judeţean de Baby şi Minibaschet masculin – Ediţia I, competitie organizata de Asociaţia Judeţeană de Baschet Constanţa;
2016 – 2017 – Campionatul Naţional de Juniori – clasarea în primele 16 locuri ale ţării la U16 M (44 echipe) si U13 M (45 echipe), după calificarea în faza semifinală de pe primele locuri ale grupelor.
2016 – Cupa Preventis – ediţia a-II-a, Iaşi – Locul II (6 echipe) la U14 M;
2016 – Campionatul Naţional de Minibaschet şi Babybaschet, Mangalia, Locul 5 (115 echipe) la U10 M Baby baschet;
2015 – Cupa Primăverii, Rm. Sărat – Locul I – la Mini baschet masculin;
2015 – Cupa DECATLON, Braşov – Locul I – la Baby şi Minibaschet masculin
2015 – Campionatul Naţional de Minibaschet şi Babybaschet, Mangalia – Locul IV (89 echipe) la categ. U10 M Baby baschet, Locul 19 (45 echipe) – la categ. U12 F – Mini baschet, Locul 19 (95 echipe) – la categ. U12 M Mini baschet;
2015 – 2016 – Campionatul Naţional de Juniori U14 M şi F – clasarea în primele 16 ale ţării.

Sportivii noştri au obţinut de fiecare dată rezultate fruntaşe în meciurile susţinute în cadrul competiţiilor organizate de clubul nostru, sub denumirea „Cupa MC Ball” şi au fost recompensaţi cu ocazia unor evenimente ce au avut loc pentru a marca rezultatele obţinute.

Obiectivul principal al clubului nostru rămâne în continuare asigurarea continuităţii activităţii sportive, care să permită trecerea de la juniori la sportul de mare performanță, respectiv Seniori.

Profităm de această ocazie, să mulţumim încă o dată părinţilor pentru susţinerea lor necondiţionată, celor care ne-au sprijinit şi ajutat să ajungem la nivelul actual şi, nu în ultimul rând partenerilor noştri oficiali: PROFESSIONAL SELECTION RB, ALUTUS MANGALIA, MAGENTA COSMETICS şi partenerilor media: MANGALIA NEWS și MANGALIA.TV.

Vă așteptăm să ne fiți alături, în continuare! (MC BALL).


LA MULȚI ANI, MC BALL!

La mulți ani, tinerilor sportivi! La mulți ani, antrenorilor, echipei tehnice și părinților care susțin această activitate, atât la Constanța cât și la Mangalia! SUCCES în tot ceea ce faceți pentru promovarea sportului în rândul copiilor și adolescenților! Ținem aproape! 🙂


Mangalia News, 1 noiembrie 2017.piese-auto-mangalia.ro

farmec.ro


Leave a Reply