Turneu Internațional de baschet pentru juniori, în perioada 9-11 septembrie, la Mangalia

0
890

mcball6

In cadrul Campionatului National de Juniori, editia 2016-2017, Clubul Sportiv MC Ball a înscris nu mai putin de 3 echipe după cum urmează:

U 13 masculin, U 14 feminin si U 16 masculin.

Este o premieră în cadrul clubului nostru, acest fapt datorandu-se rezultatelor bune obținute de sportivii nostri pana acum, dorind menținerea lor în sportul de performantă pentru îndeplinirea obiectivelor finale.

Componenții echipelor au început pregătirea specifică din perioada precompetionala încă de pe 10 august, urmând sa finalizeze cu un Turneu International ce se va desfășura în perioada 9 – 11 septembrie la Mangalia.

Pe această cale, dorim sa multumim parintilor pentru sprijinul acordat si eforturilor pe care le fac pentru ca acesti copii sa poată duce numele clubului cat mai dus în ierarhiile competiilor naționale si internaționale.

Publicitate https://www.mangalianews.ro/
Imagini de la pregătirile pentru Campionat:

mcball1 mcball2 mcball3 mcball4 mcball5 mcball6

MC BALL Mangalia, Marti, 30 august 2016.piese-auto-mangalia.ro

Litoral Press RomâniaLeave a Reply