![lupte-andreea-ana](https://i0.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2015/10/lupte-andreea-ana-250x140.jpg?resize=250%2C140)
Recent, la Bursa (Turcia), au avut loc Campionatele Balcanice la lupte libere şi greco-romane, individual şi pe echipe, pentru categoria cadeţi. Din delegaţia României, au făcut parte şi cinci sportivi constănţeni.
Cea mai bună performanţă a fost bifată de Andreea Ana (CS Mangalia), care a cucerit titlul de campioană balcanică, la categoria de 46 kg.
„Este primul ei titlu internaţional. Promite multe şi sperăm să o vedem şi campioană europeană şi mondială. Suntem mândri de evoluţia sa. Andreea este una dintre sportivii pe care îi avem în vedere pentru pregătirea pentru Jocurile Olimpice din 2020″, a declarat, pentru „Cuget Liber”, vicepreşedintele Federaţiei Române de Lupte, Lucian Luca.
Mai mult, în cugetliber.ro, Marți, 27 oct.2015.