Campionatul Mondial de Fotbal Qatar 2022 – Programul complet al competiției și transmisiunile TVR1

0
317
starshiners.ro%20

Luni, 21 noiembrie, sunt programate trei partide la Campionatul Mondial de Fotbal din Qatar și vor fi transmise de TVR1. Programul meciurilor este următorul:

ora 15.00: Anglia – Iran, 

ora 18.00: Senegal – Ţările de Jos, 

ora 21.00: SUA – Ţara Galilor.

Campionatul Mondial de Fotbal Qatar 2022 – Programul meciurilor și al emisiunilor TVR http://sport.tvr.ro/programtv/

PROGRAMUL COMPLET AL CAMPIONATULUI MONDIAL DIN QATAR 2022

Grupa A
Qatar – Ecuador, 21 noiembrie
Senegal – Olanda, 21 noiembrie
Qatar – Senegal, 25 noiembrie
Olanda – Ecuador, 25 noiembrie
Olanda – Qatar, 29 noiembrie
Ecuador – Senegal, 29 noiembrie.
Grupa B
Anglia – Iran, 21 noiembrie
SUA – Țara Galilor vs Scoția / Ucraina, 21 noiembrie
Anglia – SUA, 25 noiembrie
Țara Galilor vs Scoția / Ucraina – Iran, 25 noiembrie
Țara Galilor vs Scoția / Ucraina – Anglia, 29 noiembrie
Iran – SUA, 29 noiembrie.
Grupa C
Argentina – Arabia Saudită, 22 noiembrie
Mexic – Polonia, 22 noiembrie
Argentina – Mexic, 26 noiembrie
Polonia – Arabia Saudită, 26 noiembrie
Polonia – Argentina, 30 noiembrie
Arabia Saudită – Mexic, 30 noiembrie.
Grupa D
Franța – Emiratele Arabe Unite / Australia vs Peru, 22 noiembrie
Danemarca – Tunisia, 22 noiembrie
Franța – Danemarca, 26 noiembrie
Tunisia – Emiratele Arabe Unite / Australia vs Peru, 26 noiembrie
Tunisia – Franța, 30 noiembrie
Emiratele Arabe Unite / Australia vs Peru – Danemarca, 30 noiembrie.
Grupa E
Spania – Costa Rica – Noua Zeelandă, 23 noiembrie
Germania – Japonia, 23 noiembrie
Spania – Germania, 27 noiembrie
Japonia – Costa Rica – Noua Zeelandă, 27 noiembrie
Japonia – Spania, 1 decembrie
Costa Rica – Noua Zeelandă – Germania, 1 decembrie.
Grupa F
Belgia – Canada, 23 noiembrie
Maroc – Croația, 23 noiembrie
Belgia – Maroc, 27 noiembrie
Croația – Canada, 27 noiembrie
Croația – Belgia, 1 decembrie
Canada – Maroc, 1 decembrie.
Grupa G
Brazilia – Serbia, 24 noiembrie
Elveția – Camerun, 24 noiembrie
Brazilia – Elveția, 28 noiembrie
Camerun – Serbia, 28 noiembrie
Camerun – Brazilia, 2 decembrie
Serbia – Elveția, 2 decembrie.
Grupa H
Portugalia – Ghana, 24 noiembrie
Uruguay – Coreea de Sud, 24 noiembrie
Portugalia – Uruguay, 28 noiembrie
Coreea de Sud – Ghana, 28 noiembrie
Coreea de Sud – Portugalia, 2 decembrie
Ghana – Uruguay, 2 decembrie.

Optimile de finală
Câștigătoarea grupei A – Ocupanta locului 2 din grupa B, 3 decembrie
Câștigătoarea grupei C – Ocupanta locului 2 din grupa D, 3 decembrie
Câștigătoarea grupei D – Ocupanta locului 2 din grupa C, 4 decembrie
Câștigătoarea grupei B – Ocupanta locului 2 din grupa A, 4 decembrie
Câștigătoarea grupei E – Ocupanta locului 2 din grupa F, 5 decembrie
Câștigătoarea grupei G – Ocupanta locului 2 din grupa H, 5 decembrie
Câștigătoarea grupei F – Ocupanta locului 2 din grupa E, 6 decembrie
Câștigătoarea grupei H – Ocupanta locului 2 din grupa G, 6 decembrie.

Sferturile de finală
2 meciuri pe 9 decembrie
2 meciuri pe 10 decembrie
Semifinale – 13 și 14 decembrie.
Meciul pentru determinarea locului 3, Sâmbătă, 17 decembrie.
Finala – Duminică, 18 decembrie.



piese-auto-mangalia.ro



Leave a Reply