Pește proaspăt, direct din barcă, în fiecare dimineață, comercializat de la pescarii din orașul nostru, în Portul Turistic Mangalia!

0
620
astratex.ro

Veste bună! După cum afirmă primarul municipiului Mangalia, Radu Cristian, vom putea cumpăra pește proaspăt direct din barcă, de la pescarii din orașul nostru.

”La întâlnirea pe care am avut-o, recent, cu membrii Asociației Pescarilor din Mangalia, am stabilit să rezervăm, în Portul Turistic, o zonă specială pentru pescarii din orașul nostru. Aceștia vor putea comercializa direct din barcă, în fiecare dimineață, pește proaspăt pescuit, în funcție de captura din ziua respectivă. Dorim că întreaga comunitate să beneficieze de pe urma acestor vechi tradiții locale, iar readucerea acestora la viață va impulsiona inclusiv turismul din zona noastră”. (Radu Cristian, primarul municipiului Mangalia, pe pagina sa de socializare).


Mangalia News, 06.07.20222.piese-auto-mangalia.roLeave a Reply