SE MODERNIZEAZĂ ȘCOALA GIMNAZIALĂ DIN 2 MAI! IATĂ CĂ ACOLO UNDE EXISTĂ VOINȚĂ, SE POATE MAI MULT!

0
373

Un mare succes pentru comunitatea noastră! Demarăm lucrările pentru modernizarea Școlii gimnaziale din 2 Mai!

Este o reușită uriașă, iar astăzi am primit confirmarea finanțării lucrărilor, prin Programul Operațional Regional 2014-2020. Este un proiect amplu care presupune reabilitarea, modernizarea, extinderea și dotarea cu echipamente moderne a acestei scoli, iar finanțarea obținută se ridică la 2, 6 milioane lei.

Modernizarea unităților de invatamant a fost intotdeauna o prioritate a echipei de la conducerea primăriei Limanu, iar acum avem certitudinea că și elevii din 2 Mai vor avea o școală nouă și modernă! Suntem optimiști că vom reuși să realizăm lucrările mult mai repede decât ne-am asumat în cadrul proiectului. Este un succes major pentru comunitatea noastră și demonstrăm astfel că, acolo unde există voință…, se poate mai mult!

Daniel Gheorghe Georgescu – primar comuna Limanu.

Citiți și: 49 de noi contracte de finanțare, semnate de ministrul Dezvoltării. Pe listă, Constanța și Tulcea.

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

Mangalia News, 02.03.2021.piese-auto-mangalia.roLeave a Reply