La Limanu se deviază prin subteran cablurile electrice pe un nou amplasament, care să nu afecteze amenajarea viitorului parc

0
413

Primăria Limanu: Informăm cetațenii localității Limanu, precum și persoanele interesate, referitor la lucrările de deviere a rețelelor de medie tensiune, care se desfășoară în prezent în Limanu, pe strada Căminului, că aceste lucrări fac parte din obiectivul de investiții “Extindere și Amenajare Parc, localitatea Limanu, Județul Constanța”.

Necesitatea reamplasării rețelelor de medie tensiune a rezultat atat din cerința ENEL, pentru asigurarea unei zone de protecție la rețeaua existentă, cât și din dorința de a se putea elabora un proiect de parc care sa nu fie limitat de stâlpii de medie tensiune care erau atât tehnic, cât și functional, inoportuni în cadrul proiectului.

Astfel că s-a procedat la dezafectarea stâlpilor și a rețelelor de pe viitorul amplasament al parcului și s-a creat o nouă infrastructură de transport a energiei electrice prin subteran, pe un nou amplasament care să nu afecteze constructia viitorului parc.

Vă asigurăm de intreaga dedicatie a echipei noastre pentru executia unor lucrari de calitate in comuna noastra și ne cerem scuze pentru eventualele inconveniențe și neplaceri create de execuția acestor lucrări atât de necesare.


Mangalia News – #Limanu2MaiVamaVecheHagieni, 12.08.2020.piese-auto-mangalia.roLeave a Reply