CAMPIONATUL NAŢIONAL DE KUNG-FUREZULTATE. Sportivii Popa Claudiu Andrei şi fratele lui, Popa David Antonio, de la CS „Shaolin Callatis” Mangalia, au câştigat titlurile de campioni la toate cele 3 probe la care au participat

0
204
Booking.com

Dumi­ni­că, 30.06.2018, la Com­ple­xul Spor­tiv „Tomis” din Con­stanţa, pe dura­ta a opt ore, s-a desfă­şu­rat Cam­pi­o­na­tul Naţio­nal de Kung-Fu, edi­ţia 2019, pen­tru copii, cadeţi, juni­ori, seni­ori şi vete­rani. La cam­pi­o­nat s-au înscris 121 de spor­tivi din 13 clu­buri spor­ti­ve mem­bre la Fede­ra­ţia Româ­nă de Arte Marţi­a­le de Con­tact.

Rezul­ta­te­le spor­ti­vi­lor din judeţul Con­stanţa sunt urmă­toa­re­le:

1.PROBA: „TUISHOU

MASCULIN

SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDORCS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.MACSIM MARIUS, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.ISTRATE ALEXANDRU, CS Uni­ver­si­tar „Nept­un” Con­stanţa

JUNIORI 16–17 ANI, OPEN KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.BOŞNEAG EMIR, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRUCS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTINCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

CADEŢI 14–15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, +70 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

2.TUZLARU PAUL, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -50 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.ANTON CRIVINEANU ANDREICS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.MUSTAFA SEDANCS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.PANAIT ANDREI, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -60 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

2.OLESCU ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -70 KG

1.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, +70 KG

1.HRENIUC ANDREICSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.ANDRON CRISTOFER ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

2.MARKUS RAZVAN ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.FECHET RADU, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.HORLEANU IONUŢ GABRIEL, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.ERIMIA CRISTIAN ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.ENACHE VLAD IONUŢ, CS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

COPII 8–9 ANI, -30 KG

1.OLARU DARIUS GABRIELCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

COPII 8–9 ANI, -35 KG

1.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.VLAD IONUŢ NICOLAE, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

COPII 8–9 ANI, +35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIUCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

COPII 6–7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIOCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.TENŢIU CLAUDIU, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 6–7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.PETRIA SEBASTIAN, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

FEMININ

COPII 6–7 ANI, OPEN KG

1.PAVEL ROBERTA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 8–9 ANI, OPEN KG

1.DUMITRACHE ELENA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.DUMITRACHE MARIA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.DINCĂ MIHAELA, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.MONEA ELENA FLORENTINA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.GÎSCĂ MARIA LUIZA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.TELEHOI ANA MARIA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 12–13 ANIOPEN KG

1.IUSEIN BUŞRA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.NIŢĂ DIANA NICOLETACS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

 

2.PROBASANDA LIGHT-FIGHTING

MASCULIN

SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDORCS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.ISTRATE ALEXANDRU, CS Uni­ver­si­tar „Nept­un” Con­stanţa

JUNIORI 16–17 ANI, OPEN KG

1.MANGALAGIU DANIELCSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRUCS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, -60 KG

1.GHEONDEA SERGIU, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.COLCER REMUS CONSTANTINCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

CADEŢI 14–15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, +70 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

2.TUZLARU PAUL, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -45 KG

1.SCUTARIU ROBERTCS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.MUREŞAN ANDREICS „Comu­nal” Nico­lae Băl­ces­cu

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -55 KG

1.PANAIT ANDREI, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.CHENARU FLORINCSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.ANTON CRIVINEANU ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -60 KG

2.CORNEA FLORIN ALEXANDRUCS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -70 KG

1.DECUSARĂ VASILICĂ ALEXANDRUCS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, +70 KG

1.HRENIUC ANDREICSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 10–11 ANI, -30 KG

1.LUNGU ALEXANDRU, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.NEGRUŢ ALEXANDRU, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.APOLOZAN MARIO, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.OBOROGEANU ROBERT ANDREI, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 10–11 ANI, -32 KG

1.NEGRUŢ EDUARD, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.LEONTE EDUARD IONUŢ, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.BUJANSCHI FABIANCS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.HORLEANU IONUŢ GABRIELCS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.DIACONU IOAN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.MOROIANU MARIAN COSMIN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.FECHET RADU, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 8–9 ANI, -25 KG

1.ŞTEFAN SEBASTIAN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.OLARU DARIUS GABRIELCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

COPII 8–9 ANI, -27 KG

1.BALAMACE COSMIN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.FENE MARIAN MĂDĂLIN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.SAFTEI CRISTIAN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 8–9 ANI, -30 KG

1.SÎRBU EDUARD CRISTIAN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

3.VLAD IONUŢ NICOLAE, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 8–9 ANI, -35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIUCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.EPURAN ADRIAN, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.BORACAI ONUR, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 8–9 ANI, +35 KG

1.PITORAC LAURENŢIU, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.IONICĂ ILIE COSMIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 6–7 ANI, -20 KG

1.OBOROGEANU DAVID, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.CODREANU LIVIU, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.DAVID EDUARD, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.GRĂDINARU MIHAI DANIEL, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 6–7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIOCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.BURĂNESCU ANDREI EDUARD, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 6–7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

FEMININ

COPII 6–7 ANI, -20 KG

1.BUJANSCHI DARIA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.ŞTEFAN ALEXIA ELENA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 6–7 ANI, +20 KG

1.ENACHE COSMINA ELENA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.PENTELECIUC ISABELA MARIA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.PAVEL ROBERTA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 8–9 ANI, -25 KG

1.SCUTARIU MIRUNA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.NEACŞU DARIA ELENA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.DINCĂ MIHAELA, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 8–9 ANI, -35 KG

1.DUMITRACHE MARIA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.DUMITRACHE ELENA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.MANUCA CĂTĂLINA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 8–9 ANI, +35 KG

1.ZALINSCHI SARA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.BUZEA MIHAELA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.TODORAN ALEXANDRA VIOLETA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.OLTEANU CRISTINA GABRIELA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.DAMILEANU DANIELA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.VINTZE ANDRA ŞTEFANIA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

MINI-CADETE 12–13 ANI, -40 KG

1.GHEONDEA DENISA IOANA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.NACU ŞTEFANIA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.NIŢĂ DIANA NICOLETACS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

MINI-CADETE 12–13 ANI, +40 KG

1.VOICU DENISA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

2.GURIUC CRISTINA CAMELIA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

3.VLAD IOANA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

CADETE 14–15 ANI, +40 KG

1.PRISĂCARU CRISTINA, CS Comu­nal Nico­lae Băl­ces­cu

 

3.PROBASHUAI JIAO

MASCULIN

SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.MACSIM MARIUS, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.BOCAI TUDORCS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

JUNIORI 16–17 ANI, -70 KG

3.MANGALAGIU DANIEL, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.RUBINĂ IONUŢ ALEXANDRUCS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

JUNIORI 16–17 ANI, +70 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL, CS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.BOŞNEAG EMIR, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTINCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

CADEŢI 14–15 ANI, -65 KG

1.BOCAI VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

CADEŢI 14–15 ANI, +70 KG

1.TUZLARU PAUL, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

3.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -45 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -50 KG

1.CHENARU FLORINCSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.ANTON CRIVINEANU ANDREICS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -60 KG

2.OLESCU ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.MUREŞAN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -70 KG

2.MIRON MARIO CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.MARKUS RAZVAN ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.ERIMIA CRISTIAN ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 10–11 ANI, -45 KG

2.FECHET RADU, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.ENACHE VLAD IONUŢ, CS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

3.DINCᾸ DAVID CRISTIAN, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 8–9 ANI, -30 KG

1.OLARU DARIUS GABRIELCS „Noua Gene­ra­ţie” Man­ga­lia

2.JITARU ŞTEFAN ALEXANDRU, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 8–9 ANI, -35 KG

1.POPA ANDREI CLAUDIUCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.TOMA MATEI ANDREI, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

COPII 6–7 ANI, -25 KG

1.POPA DAVID ANTONIOCS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

2.DUMITRACHE LUCAS ANDREI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.HULEA IONUŢ LIVIU, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

3.NAIM RAHMI, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 6–7 ANI, +25 KG

1.FECHET VLAD, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.NAIM SALAHADDIN ERSIN, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

FEMININ

COPII 6–7 ANI, OPEN KG

1.DINCĂ MIHAELA, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

COPII 10–11 ANI, -40 KG

1.CᾸRARE IONELA LARISA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.GÎSCĂ MARIA LUIZA, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.NEDELCU DIANA TEODORA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

2.PANᾸ DIANA ANDREEA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.IRIMIA LAVINIA ANDREEA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 10–11 ANI, +45 KG

1.MIHALCEA LARISA COSMINA, CS „Marea Nea­gră” Con­stanţa

2.TELEHOI ANA MARIA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

COPII 12–13 ANIOPEN KG

1.IUSEIN BUŞRA, CS „Sil­ver Samu­rai” Med­gi­dia

3.NIŢĂ DIANA NICOLETACS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia

 

4.PROBASANDA

MASCULIN

CADEŢI 14–15 ANI, -60 KG

1.GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CS „Sil­ver Samu­rai” Coba­din

 

5.PROBATOTAL-CONTACT FIGHTING

MASCULIN

SENIORI +18 ANI, -70 KG

1.GANI ADINCS „Urban Legen­ds” Con­stanţa

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -40 KG

1.BĂLAN DARIUS, CS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -45 KG

1.GURICĂ RAREŞ, CSA „Axi­o­po­lis Sport” Cer­na­vo­dă

2.NICA ALIN, CS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa

3.AVASILOAEI COSMIN, CS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -60 KG

1.ICHIM FLAVIUSCS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa

MINI-CADEŢI 12–13 ANI, -75 KG

1.MIHĂILĂ SEBASTIAN, CS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa

COPII 10–11 ANI, -45 KG

1.MAULTI TAIFUN, CS „Tai­chi­do-Ryu” Con­stanţa.

Cei mai mulţi din­tre spor­tivi au par­ti­ci­pat la 3 pro­be, ceea ce a impus o orga­ni­za­re stric­tă, pen­tru a redu­ce tim­pul de desfă­şu­ra­re a cam­pi­o­na­tu­lui, dar tot au fost pes­te 8 ore de con­curs. Spor­ti­vii par­ti­ci­panţi, care au lup­tat la mai mul­te pro­be, au avut ca miză sele­cţia la lotul naţio­nal de Kung-Fu, pen­tru par­ti­ci­pa­rea la sta­gi­i­le de pre­gă­ti­re şi la con­cur­su­ri­le inter­na­ţio­na­le.

Au fost foar­te mul­te meciuri spec­ta­cu­loa­se, la toa­te cele 5 pro­be din con­curs, la mul­te cate­go­rii de vîr­stă sau impus spor­ti­vii con­sa­cra­ţi, dar au apă­rut spor­tivi şi spor­tivi noi, valo­roşi, care spe­răm că se vor pre­găti în con­ti­nu­a­re pen­tru a demon­stra că nu a fost o întîm­pla­re cîş­ti­ga­rea titlu­ri­lor. În acest sens se remar­că spor­ti­vii Popa Cla­u­diu Andrei şi fra­te­le lui Popa David Anto­nio, de la CS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia, care au cîş­ti­gat titlu­ri­le de cam­pi­oni la toa­te cele 3 pro­be la care au par­ti­ci­pat.

Mulţu­mim con­du­ce­rii Dire­cţi­ei Judeţe­ne pen­tru Tine­ret şi Sport şi per­so­na­lu­lui de la Com­ple­xul „Tomis”, pen­tru spri­ji­nul acor­dat la orga­ni­za­rea cam­pi­o­na­tu­lui.

PREŞEDINTE C.S. „MAREA NEAGRĂ”,

PhD. IORDĂNOAIA FLORIN,

7 DUAN KUNG-FU.


Man­ga­lia News, 02.07.2019.


piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele