Campionatul Național de Super Rally // VIDEO + FOTO. Dani Oțil câștigă etapa de Super Rally de la Mangalia! „Ploaie” de staruri pe circuitul de la Malul Mării

0
1773

Dani Oțil a câștigat etapa de la Mangalia a Campionatului Național de Super Rally. Realizatorul TV a terminat circuitul în cel mai scurt timp, 2:32,025, la volanul mașinii Radical SR4.

Podiumul a fost completat de Constantin Aur și Costel Cășuneanu, ambii la volanul unor Skoda Fabia R5.

În jur de 4.000 de oameni au fost pe parcursul celor opt ore de cursă de pe circuit, dar și în Portul Turistic, acolo unde au putut admira din nou mașinile participante.

CLASAMENTUL FINALEI

VEDETELE S-AU ÎNGHESUIT LA MANGALIA
Etapa de la Mangalia a fost un magnet pentru staruri. Printre aparițiile de marcă, s-au numărat Inna, cântăreața asistându-l pe Mihai Leu în calificări, sau Ana Bogdan, desemnată să premieze câștigătorii unei categorii.

N-AU LIPSIT INCIDENTELE
O mașină a luat foc în startul calificărilor, iar altele au avut probleme pe traseu. Și Mihai Leu a întâmpinat dificultăți. Și-a lovit una dintre roți și a ratat calificarea în finală, dar a câștigat una dintre categorii, datorită timpului excelent din calificări.