La competiția internațională #SpaceSettlement, organizată de National Space Society şi #NASA, elevii români au câștigat aproape toate premiile!

0
287
Booking.com

U.S. Embassy BucharestŞi dacă planurile pentru o viitoare colonie în 🛰 spaţiu ar fi concepute de elevi şi liceeni 🇷🇴 români? Lucrând individual şi în grup, aceşti tineri minunaţi au reuşit să câştige aproape toate premiile unei competiţii internaţionale cu peste 2.600 de lucrări înscrise şi aproape 13.000 de participanţi. Este vorba de #SpaceSettlement, organizat de National Space Society şi #NASA. Felicitări copii, profesori şi părinţi pentru eforturile şi implicarea voastră, vă dorim mult succes în continuare!

Locul I

️🏆 Liceul “Tudor Vianu”, Bucureşti (grup, clasa a 12-a),

🏆 Colegiul Național “Andrei Şaguna”, Braşov (grup, clasa a 11-a),

🏆 Colegiul Național “Sfântul Sava”, Bucureşti (grup, clasa a 10-a),

️🏆 Liceul Teoretic “Traian”, Constanța (grup, clasa a 10-a),

🏆 Melissa Aydogan, Bucureşti (clasa a 9-a),

🏆 Elvira Munteanu, Colegiul Național “Andrei Şaguna”, Braşov, (clasa a 8-a),

🏆 Liceul Teoretic “Johannes Honterus”, Braşov (grup, clasa a 7-a).

Locul II

🏆 Colegiul Național de Informatică “Tudor Vianu”, Bucureşti (grup, clasa a 12-a),

🏆 Sebastian Romeo Pintilie, Colegiul Național “Vasile Alecsandri”, Bacău, (clasa a 11-a),

🏆 Liceul Internațional de Informatică, Bucureşti (grup, clasa a 11-a),

🏆 Colegiul Național “Sfântul Sava”, Bucureşti (grup, clasa a 11-a),

🏆 Liceul Internațional de Informatică, Bucureşti (grup, clasa a 11-a),

🏆 Liceul Internațional de Informatică, Bucureşti (grup, clasa a 10-a),

🏆 Colegiul Național de Informatică “Tudor Vianu”, Bucureşti (grup, clasa a 10-a),

🏆 Vladimir George Necula, Colegiul Național de Informatică “Tudor Vianu”, Bucureşti (clasa a 8-a),

🏆 David Cristian Ghiberdi, Şcoala 79, Bucureşti (clasa a 7-a),

🏆 Liceul Teoretic “Ovidius”, Constanța (grup, clasa a 7-a).

Premiul II pentru meritul literar

🏆 Furtuna Teodor Florentin, Liceul Teoretic “Nicolae Bălcescu”, Medgidia.

Locul III

🏆 Complexul Educațional “Lauder-Reut”, Bucureşti (grup, clasa a 11-a),

🏆 Mara Dragomir, Colegiul Național “Spiru Haret”, Bucureşti,

🏆 Colegiul Național “Sfântul Sava”, Bucureşti (grup, clasa a 10-a),

🏆 Ştefan Mihai Curpan, Şcoala nr. 27, Bucureşti (clasa a 7-a),

🏆 Colegiul Național “Andrei Şaguna”, Braşov (grup, clasa a 7-a).

Mențiune onorabilă

🏆 Liceul Teoretic “Traian”, Constanța (grup, clasa a 11-a),

🏆 Andreea Dumitrescu, Colegiul Național “Mihai Viteazul”, Bucureşti (clasa a 10-a),

🏆 Colegiul Național “Andrei Şaguna”, Braşov (grup, clasa a 10-a),

🏆 Colegiul Național “Sfântul Sava”, Bucureşti (grup, clasa a 10-a),

🏆 Eliza Constantinescu, Liceul Internațional de Informatică, Bucureşti (clasa a 9-a),

🏆 Patricia Maria Paraschiv, Colegiul Național “Sfântul Sava”, Bucureşti (clasa a 9-a),

🏆 Eduard Alexandru Buzoianu, Liceul Internațional de Informatică, Bucureşti (clasa a 8-a),

🏆 Tudor Gabriel Bustan, Colegiul Național “Andrei Şaguna”, Braşov (clasa a 7-a),

🏆 David Popescu, Colegiul Național “I.L.Caragiale”, Bucureşti (clasa a 7-a).

Sursa: U.S. Embassy Bucharest.


Mangalia News, Duminică, 24 martie 2019.


LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele