Rezultatele înregistrate la Campionatul Naţional de Kung-Fu, proba „Shuai-Jiao” individual şi pe echipe, la probele „Tuishou” şi „Sanda Light-Fighting”, 4.11.2018, Medgidia

0
40

REZULTATE LA CAMPIONATUL NAŢIONAL DE KUNG-FU LA PROBA „SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL ŞI LA ECHIPE LA PROBELE „TUISHOU” ŞI „SANDA LIGHT-FIGHTING”. 4.11.2018, MEDGIDIA.

Duminică 4.11.2018, la sala „Dan Spătaru” din Medgidia s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Kung-Fu la proba „Shuai-Jiao” individual şi la echipe la probele „Tuishou” şi „Sanda Light-Fighting”. La campionat au participat 80 de sportivi din 11 cluburi sportive de la Federaţia Română de Arte Marţiale de Contact.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

a).PROBA „SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL, MASCULIN:

1.SENIORI +18 ANI, -80 KG

1.BĂTRÂNEANU IONUŢ                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IACOBLEV COSMIN BOGDAN                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SENIORI +18 ANI, +80 KG

1.MACSIM MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ISTRATE ALEXANDRU                                    CSU NEPTUN CONSTANŢA

3.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.IACOBLEV COSMIN BOGDAN                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.BĂTRÂNEANU IONUŢ                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MACSIM MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                    CSU NEPTUN CONSTANŢA

4.JUNIORI 16-17 ANI -60 KG

1.BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.JUNIORI 16-17 ANI -75 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BOŞNEAG EMIR                                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

6.JUNIORI 16-17 ANI +75 KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN  CS SILVER SAMURAI COBADIN

     7.CADEŢI 14-15 ANI -60 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

   8.CADEŢI 14-15 ANI -75 KG

1.TUZLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.GÎSCĂ EDUARD ROBERT                              CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

9.COPII 12-13 ANI -40 KG

1.MEMET MELIAH                                              CS MUNICIPAL MEDGIDIA

2.MEMEDALI AISUN                                          CS MUNICIPAL MEDGIDIA

3.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

10.COPII 12-13 ANI -45 KG

1.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

11.COPII 12-13 ANI -50 KG

1.PĂŢEA RAUL DANIEL                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.OLESCU ANDREI                                            CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CANALI EMRE DENIS                                     CS MUNICIPAL MEDGIDIA

12.COPII 12-13 ANI -65 KG

1.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

13.COPII 10-11 ANI -35 KG

2.ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

14.COPII 10-11 ANI -40 KG

1.OLESCU FLORIN                                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

15.COPII 10-11 ANI -45 KG

1.ANTON CRIVINEANU ANDREI             CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

16.COPII 10-11 ANI +50 KG

1.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.DODE PETRE EDUARD                                  CS MUNICIPAL MEDGIDIA

17.COPII 8-9 ANI -25 KG

1.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.IRIMIA TUDOR ADRIAN                                   CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

18.COPII 8-9 ANI -35 KG

1.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.PAPA MATEI IULIAN                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.HORLEANU IONUŢ GABRIEL                           CS SILVER SAMURAI COBADIN

19.COPII 8-9 ANI -40 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.APOSTOL ŞTEFAN                                         CS MUNICIPAL MEDGIDIA

3.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

20.COPII 8-9 ANI -50 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.BERARU GABRIEL                                          CS DUNĂREA ALBASTRĂ GALAŢI

21.COPII 6-7 ANI -30 KG

1.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.HULEA IONUŢ LIVIU                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

22.COPII 6-7 ANI +30 KG

1.PEŢEA LUCA                                                  CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS MUNICIPAL MEDGIDIA

23.COPII 6-7 ANI +30 KG

1.MEVLIT RWAN GENK                                      CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.IUSEIN ILDAR                                                 CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

FEMININ

24.COPII 5-6 ANI FEMININ, -20 KG

1.HORGA ROXANA                                            CS SILVER SAMURAI COBADIN

25.COPII 8-9 ANI FEMININ, -40 KG

1.CĂRARE IONELA LARISA                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.GÎSCĂ MARIA LUIZA                                       CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

26.COPII 10-11 ANI FEMININ, -40 KG

1.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

2.NEDELCU TEODORA DIANA                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

27.COPII 10-11 ANI FEMININ, +40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

28.COPII 12-13 ANI FEMININ, -45 KG

2.IUSEIN BUŞRA                                                CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.SCRIPCARU MARIA                                        CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA.

b).PROBA „TUISHOU” ECHIPE, MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI

1.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: IACOBLEV COSMIN BOGDAN, BĂTRÂNEANU IONUŢ,

MACSIM MARIUS

2.CSU NEPTUN CONSTANŢA: ISTRATE ALEXANDRU, BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL

2.JUNIORI 16-17 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL, COLCER REMUS CONSTANTIN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN, BOŞNEAG EMIR, MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN

3.CADEŢI 14-15 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI VLAD, DUMITRU ALEXANDRU VASILE, AŞTEFANEI ANDREI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ EDUARD ROBERT, CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, APOSTOL ŞTEFAN

4.COPII 12-13 ANI

1.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: MEMET MELIAH, MEMEDALI AISUN, CANALI EMRE DENIS

5.COPII 10-11 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN, DINCᾸ DAVID CRISTIAN, OLESCU FLORIN

3.CS SILVER SAMURAI COBADIN: ANTON CRIVINEANU ANDREI, MUREṢAN FLORENTIN, NAZȊRU EDUARD GABRIEL

6.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: TOMA IONUṬ CLAUDIU, MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, TAKAK BARAN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: SIN BOGDAN IULIAN, HORLEANU IONUṬ GABRIEL, PAPA MATEI IULIAN

4.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: MARCUS RᾸZVAN ANDREI, PENA ALBERT

7.COPII 8-9 ANI

1.CS MAREA NEAGRĂ CONSTANŢA: FECHET VLAD, PEŢEA LUCA, MEVLIT RWAN GENK

2.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: HAGI CHERIM ZAFER, SERBAN DAVID ANDREI, IRIMIA TUDOR ADRIAN

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: HULEA IONUṬ LIVIU, BANU LAURENṬIU ANDREI, IUSEIN ILDAR

FEMININ

8.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ MARIA LUIZA, CĂRARE IONELA LARISA, PAPA MARIA IULIA

9.COPII 12-13 ANI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: NEDELCU TEODORA DIANA, IRIMIA ANDREEA LAVINIA, IUSEIN BUŞRA

3.CS MAREA NEAGRA CONSTANTA: MIHALCEA LARISA, ZUGRAVU ISABELA MARIA, SCRIPCARU MARIA

c).PROBA „SANDA LIGHT-FIGHTING” ECHIPE, MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI

1.CSU NEPTUN CONSTANŢA: ISTRATE ALEXANDRU, BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL

2.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: IACOBLEV COSMIN BOGDAN, BĂTRÂNEANU IONUŢ,

MACSIM MARIUS

2.JUNIORI 16-17 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI TUDOR, SANDU ROBERT GABRIEL, COLCER REMUS CONSTANTIN

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: BOŞNEAG ERDIN ŞTEFAN, BOŞNEAG EMIR, MIHALCIA LAURENŢIU CONSTANTIN

3.CADEŢI 14-15 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANŢA: BOCAI VLAD, DUMITRU ALEXANDRU VASILE, AŞTEFANEI ANDREI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN, TUZLARU PAUL, DIMA MARIAN

4.COPII 12-13 ANI

1.CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA: PANAIT ANDREI, CHENARU FLORIN, BRANDANSCHI FLORIN

2.CS MUNICIPAL MEDGIDIA: MEMET MELIAH, MEMEDALI AISUN, CANALI EMRE DENIS

5.COPII 10-11 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: ERIMIA ALEXANDRU CRISTIAN, DINCᾸ DAVID CRISTIAN, DODE PETRE EDUARD

6.COPII 8-9 ANI

2.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: IRIMIA TUDOR ADRIAN, AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL, HORLEANU IONUṬ GABRIEL

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: TOMA IONUṬ CLAUDIU, MANDRIC IUSTIN FLORENTIN, TAKAK BARAN

7.COPII 8-9 ANI

1.CS MAREA NEAGRĂ CONSTANŢA: FECHET VLAD, PEŢEA LUCA, MEVLIT RWAN GENK

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: HULEA IONUṬ LIVIU, BANU LAURENṬIU ANDREI, IUSEIN ILDAR

FEMININ

8.COPII 8-9 ANI

1.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: GÎSCĂ MARIA LUIZA, CĂRARE IONELA LARISA, PAPA MARIA IULIA

9.COPII 12-13 ANI

1.CS MAREA NEAGRA CONSTANTA: MIHALCEA LARISA, ZUGRAVU ISABELA MARIA, SCRIPCARU MARIA

3.CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA: NEDELCU TEODORA DIANA, IRIMIA ANDREEA LAVINIA, IUSEIN BUŞRA

<Campionatul s-a desfăşurat pe durata a 9 ore. Cei mai mulţi sportivi au participat la 3 probe, avînd multe meciuri. Cei mai mulţi sportivi au fost din judeţul Constanţa, care au dominat la cele mai multe categorii de vîrstă şi greutate. Proba de „Shuai-Jiao” a avut succes, fiind bine primită de către cei prezenţi în sală, iar sportivii luptînd cu multă dăruire pentru o medalie. Sperăm ca în continuare sportivii să se pregătească în această probă spectaculoasă şi atractivă.

La probele pe echipe au fost multe meciuri dificile, cu multe răsturnări de situaţie şi cu orgolii foarte mari. Dificultatea acestor probe a fost dată de faptul că sportivii de la aceeaşi categorie de vîrstă, au luptat la open, în multe meciuri s-au întîlnit sportivii cu o înălţime şi o greutate mult mai mari, dar înălţimea şi greutatea nu au fost garantul victoriei. Foarte multe meciuri au fost cîştigate de sportivii cu o greutate mai mică.

Campionatul a beneficiat de sprijinul Consiliului Local şi al Primăriei Medgidia, al primarului Valentin Vrabie.

PREŞEDINTE C.S. MAREA NEAGRĂ,
IORDĂNOAIA FLORIN,
6 DUAN KUNG-FU,
ARBITRU MONDIAL „A” WTKF.


Mangalia News, 6.11.2018.


LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm scrieți comentariul
Vă rugăm să scrieți numele dvs. aici

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.