MC BALL: A “plouat” cu coşuri, la Mini baschet!

0
82

MC BALL: Cele două echipe ale clubului nostru au avut o prestaţie excepţională în competiţia de mini baschet organizată de Federaţia Română de Baschet, în săptămâna 2-7 iulie, la Mangalia. Anul acesta s-au înscris în competiţie 87 echipe de băieţi.

A fost un adevărat “festival baschetbalistic” pentru băieţii noştri. Prima echipă MC Ball a dominat categoric grupa, obţinând 9 victorii din 9 meciuri jucate şi la scoruri net superioare adversarilor.

Din păcate, vremea nu a ţinut cu băieţii noştri, unele meciuri fiind anulate. Astfel, cea de-a doua echipă a jucat doar opt meciuri din nouă programate obţinând cinci victorii şi trei înfrângeri.

Îi felicităm pe toți sportivii noştri și le dorim vacanță plăcută!

Mulțumim părinților pentru sprijin şi înţelegere, suporterilor, partenerilor media: Mangalia TV şi Mangalia News şi partenerilor oficiali: Professional Selection RB, Hotel Rio Jupiter, Complex Alutus Mangalia, Magenta Cosmetics Mangalia pentru susţinere.

Mai mult, pe MC Ball, Fb.


Mangalia News, 11.07.2018.


LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele