Grupa A: Rusia, Uruguay, Egipt, Arabia Saudită,
Grupa B: Portugalia, Spania, Iran, Maroc,
Grupa C: Franța, Peru, Danemarca, Australia,
Grupa D: Argentina, Croația, Islanda, Nigeria, 
Grupa E: Brazilia, Elveția, Costa Rica, Serbia,
Grupa F: Germania, Mexic, Suedia, Coreea Sud,
Grupa G: Belgia, Anglia, Tunisia, Panama,
Grupa H: Polonia, Columbia, Senegal, Japonia.

MECIURILE, PE GRUPE:

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd).

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk).

Grupa C:
16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci).

Continuarea, aici.


Program Campionatul Mondial de fotbal din Rusia 2018, PE ZILE,

Programul conform OREI ROMANIEI, ora care ne intereseaza pe noi:

FAZA GRUPELOR

JOI 14 iunie 2018
Ora 17: Gala de deschidere a Campionatului Mondial de fotbal din Rusia 2018,
Ora 18: Meciul de deschidere: Rusia – Arabia Saudita (grupa A).
Ambele evenimente au loc pe stadionul Lujniki din Moscova.

VINERI 15 iunie 2018
Ora 14 (Ekaterinburg) : Egipt – Uruguay (Grupa A)
Ora 17 (Sankt Petersburg): Maroc – Iran (Grupa B)
Ora 20 (Soci) – Portugalia – Spania (Grupa B).

SAMBATA 16 iunie 2018
Ora 12 (Kazan): Franta – Australia (Grupa C)
Ora 15 (Moscova – Spartak): Argentina – Islanda (Grupa D)
Ora 18 (Saransk): Peru – Danemarca (Grupa C)
Ora 21 (Kalinigrad): Croatia – Nigeria (Grupa D).

DUMINICA 17 iunie 2018
Ora 14 (Samara): Costa Rica – Serbia (Grupa E)
Ora 17 (Moscova – Lujniki): Germania – Mexic (Grupa F)
Ora 20 (Rostov) – Brazilia – Elvetia (Grupa E).

LUNI 18 iunie 2018
Ora 14 (Novgorod) – Suedia – Coreea de Sud (Grupa F)
Ora 17 (Soci) – Belgia – Panama (Grupa G)
Ora 20 (Volgograd) – Tunisia – Anglia (Grupa G).

MARTI 19 iunie 2018
Ora 14 (Moscova – Spartak) – Polonia – Senegal (Grupa H)
Ora 17 (Saransk) – Columbia – Japonia (Grupa H)
Ora 20 (Sankt Petersburg) – Rusia – Egipt (Grupa A).

MIERCURI 20 iunie 2018
Ora 14 (Moscova – Lujniki) – Portugalia – Maroc (Grupa B)
Ora 17 (Rostov-pe-Don) – Uruguay – Arabia Saudita (Grupa A)
Ora 20 (Kazan) – Iran – Spania (Grupa B).

JOI 21 iunie 2018
Ora 14 (Ekaterinburg) – Franta – Peru (Grupa C)
Ora 17 (Samara) – Danemarca – Australia (Grupa C)
Ora 20 (Novgorod) – Argentina – Croatia (Grupa D).

VINERI 22 iunie 2018
Ora 14 (Sankt Petersburg) – Brazilia – Costa Rica (Grupa E)
Ora 17 (Volgograd) – Nigeria – Islanda (Grupa D)
Ora 20 (Kalinigrad) – Serbia – Elvetia (Grupa E)

SAMBATA 23 iunie 2018
Ora 14 (Moscova – Spartak) – Belgia – Tunisia (Grupa G)
Ora 17 (Soci) – Germania – Suedia (Grupa F)
Ora 20 (Rostov) – Coreea de Sud – Mexic (Grupa F)

DUMINICA 24 iunie 2018
Ora 14 (Novgorod) – Anglia – Panama (Grupa F)
Ora 17 (Ekaterinburg) – Japonia – Senegal (Grupa H)
Ora 20 (Kazan) – Polonia – Columbia (Grupa H)

LUNI 25 iunie 2018
Ora 16 (Samara) – Uruguay – Rusia (Grupa A)
Ora 16 (Volgograd) – Arabia Saudita – Egipt (Grupa A)
Ora 19 (Kalinigrad) – Spania – Maroc (Grupa B)
Ora 19 (Saransk) – Iran – Portugalia (Grupa B)

MARTI 26 iunie 2018
Ora 16 (Moscova – Lujniki) – Danemarca – Franta (Grupa C)
Ora 16 (Soci) – Australia – Peru (Grupa C)
Ora 20 (Rostov) – Islanda – Croaţia (Grupa D)
Ora 20 (Sankt Petersburg) – Nigeria – Argentina (Grupa D)

MIERCURI 27 iunie 2018
Ora 16 (Ekaterinburg) – Mexic – Suedia (Grupa F)
Ora 16 (Kazan) – Coreea de Sud – Germania (Grupa F)
Ora 20 (Moscova, Spartak) – Serbia – Brazilia (Grupa E)
Ora 20 (Novgorod) – Elvetia – Costa Rica (Grupa E)

JOI 28 iunie 2018
Ora 16 (Volgograd) – Senegal – Columbia (Grupa H)
Ora 16 (Samara) – Japonia – Polonia (Grupa H)
Ora 20 (Kalinigrad) – Anglia – Belgia (Grupa G)
Ora 20 (Saransk) – Panama – Tunisia (Grupa G)

VINERI 29 iunie 2018 – PAUZA.

OPTIMI DE FINALA

SAMBATA 30 iunie 2018
Ora 16 (Kazan) – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D
Ora 20 (Soci) – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B

DUMINICA 1 iulie 2018
Ora 16 (Moscova – Lujniki) – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A
Ora 20 (Novgorod) – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C

LUNI 2 iulie 2018
Ora 16 (Samara) – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F
Ora 20 (Rostov-pe-Don) – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H

MARTI 3 iulie 2018
Ora 16 (Sankt Petersburg) – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E
Ora 20 (Moscova – Spartak) – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G

MIERCURI 4 iulie 2018 – PAUZA.
JOI 5 iulie 2018 – PAUZA.

SFERTURI DE FINALA

VINERI 6 iulie 2018
Ora 16 (Novgorod) – castigatoare optime 1 – castigatoare optime 2
Ora 20 (Kazan) – castigatoare optime 6 – castigatoare optime 5

SAMBATA 7 iulie 2018
Ora 16 (Samara) – Castigatoare optime 8 – castigatoare optime 7
Ora 20 (Soci) – Castigatoare optime 3 – castigatoare optime 4

DUMINICA 8 iulie 2018 – PAUZA.
LUNI 9 iulie 2018 – PAUZA.

SEMIFINALE

MARTI 10 iulie 2018
Ora 20 (Sankt Petersburg) – castigatoare sfert 2 – castigatoare sfert 1

MIERCURI 11 iulie 2018
Ora 20 (Moscova – Lujniki) – castigatoare sfert 4 – castigatoare sfert 3

JOI 12 IULIE 2018 – PAUZA.
VINERI 13 IULIE 2018 – PAUZA.

FINALE

SAMBATA 14 iulie 2018
Ora 16 (Sankt Petersburg) – FINALA MICA (echipele invinse din semifinale)

DUMINICA 15 iulie 2018
ORA 17 (Moscova – Lujniki) – FINALA MARE (castigatoarele semifinalelor).

(sursa: lastadion.eu).


Suntem și aici: Mangalia News Punct Ro, pe Facebook și @Mangalia_News, pe Twitter!

Piese Auto Mangalia - URGENȚE: 0747 338 310

piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm scrieți comentariul
Vă rugăm să scrieți numele dvs. aici

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.