Campionatul Național de KUNG-FU, Constanța, 17 iunie 2018. Rezultate, Clasamente

0
170
Booking.com

Dumi­ni­că, 17.06.2018, la Com­ple­xul Spor­tiv „Tomis” din Con­stanţa, s-a desfă­şu­rat Cam­pi­o­na­tul Naţio­nal de Kung-Fu, la pro­be­le de „Erjie-Gun Fight”, „San­da” şi „Total-Con­tact Figh­ting”, edi­ţia 2018.

La cam­pi­o­nat au par­ti­ci­pat 75 de spor­tivi din 11 clu­buri spor­ti­ve mem­bre ale Fede­ra­ţi­ei Româ­ne de Arte Marţi­a­le de Con­tact. Rezul­ta­te­le spor­ti­vi­lor de la clu­bu­ri­le din judeţul Con­stanţa sunt urmă­toa­re­le:

1. PROBAERJIE-GUN FIGHTINDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.TINERET 16–20 ANI

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CADEŢI 14–15 ANI OPEN KG

1.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

4.COPII 12–13 ANI -55 KG

1.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CONSTANTIN DANIEL CRISTIAN                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

5.COPII 12–13 ANI +55 KG

1.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

6.COPII 10–11 ANI -35 KG

1.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ERIMIA ALEXANDRU                          CS SILVER SAMURAI COBADIN

7. COPII 10–11 ANI -40 KG

1.DINCĂ DAVID CRISTIAN                                  CS SILVER SAMURAI COBADIN

8.COPII 10–11 ANI -50 KG

3.CHENARU ALEXANDRU                                  CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

9.COPII 10–11 ANI +50 KG

1.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.MUREŞAN FLORENTIN                                   CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

10.COPII 8–9 ANI -25 KG

1.ANEI TIBERIU IONUT                          CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

11.COPII 8–9 ANI -30 KG

1.HORLEANU IONUŢ GABRIEL              CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.TAKAK BARAN                                               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

12.COPII 8–9 ANI -35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.APOSTOL ŞTEFAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

3.CONSTANTIN STEVEN GABRIEL                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

13.COPII 8–9 ANI +35 KG

1.MANDRIC IUSTIN FLORENTIN             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.TOMA IONUŢ CLAUDIU                                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

14.COPII 6–7 KG -20 KG

1.BANU LAURENŢIU ANDREI                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.HULEA IONUŢ LIVIU                                        CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.DUMITRESCU MATEI                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

15.COPII 6–7 ANI -25 KG

1.AVASILOAI CRISTIAN GABRIEL                      CS SILVER SAMURAI COBADIN

2.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.BĂDĂRAU IONUŢ GIULIANO               CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

16.COPII 6–7 ANI +25 KG

1.HAGI-CHERIM ZAFER                                     CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.PEŢEA LUCA                                                  CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

17.CADETE 14–15 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

18.COPII 10–11 ANI FEMININ, -35 KG

1.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ROŞIORU MIRUNA IOANA                               CS SILVER SAMURAI COBADIN

3.TIMOFTE DELIA ANDREEA                             CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

19.COPII 10–11 ANI FEMININ, -40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

20.COPII 10–11 ANI FEMININ, -45 KG

2.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

21.COPII 10–11 ANI FEMININ, +45 KG

3.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA


2. PROBASANDAINDIVIDUAL

MASCULIN

1.COPII 10–11 ANI -40 KG

1.MAULTI TAIFUN                                               CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.COPII 10–11 ANI -45 KG

1.GAVRIL VIOREL                                              CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

3.COPII 10–11 ANI -55 KG

2.ICHIM FLAVIUS                                               CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

4.COPII 8–9 ANI -30 KG

1.STANCIU SEBASTIAN                                     CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

FEMININ

1.CADETE 14–15 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.COPII 10–11 ANI FEMININ, -40 KG

1.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS NOUA GENERATIE MANGALIA

3.COPII 10–11 ANI FEMININ, +40 KG

1.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3. PROBATOTAL-CONTACT FIGHTINGINDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI +18 ANI, -80 KG

1.GĂLĂŢEANU DĂNUŢ                                       CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.TIMOFTE CRISTIAN                                         CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

2.SENIORI +18 ANI, +80 KG

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.CADEŢI 14–15 ANI, +60 KG

1.TUDORA MARIO                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.TUZLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.COPII 12–13 ANI, -40 KG

1.KOZMA ANTONIO                                           CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

5.COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.BĂLAN DARIUS                                              CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.BARBU DAVID                                                CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.STOIAN COSMIN                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.ILIE ANDREI                                                    CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

3.LUNGOCI COSMIN ALEXANDRU                    CS SILVER SAMURAI MEDGIDIA

7.COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.MIHĂIEŞI ANDREI                                           CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

8.COPII 6–7 ANI, -25 KG

1.PREDA EMILIAN                                             CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.DUMITRESCU MATEI                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

9.COPII 10–11 ANI, -35 KG

1.ALEXA ANDREI                                              CS TAICHIDO-RYU CONSTANŢA

2.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA.

«Cei mai mulţi din­tre spor­tivi au par­ti­ci­pat la două pro­be. Spor­ti­vii con­sa­cra­ţi au con­fir­mat for­ma bună din acest an şi au obţi­nut rezul­ta­te­le aştep­ta­te. Au apă­rut noi spor­tivi, tine­re spe­ranţe, care au reu­şit să se impu­nă chiar de la pri­ma par­ti­ci­pa­re la un cam­pi­o­nat naţio­nal.

La fie­ca­re pro­bă au fost meciuri foar­te dis­pu­ta­te, spor­ti­vii dorin­du-şi foar­te mult să cîş­ti­ge. La pro­be­le de con­tact, „San­da” şi „Total-Con­tact Figh­ting”, pro­be în gene­ral evi­ta­te de către spor­tivi dato­ri­tă duri­tă­ţii lor, au intrat spor­tivi noi, care ne-au dove­dit for­ma bună în care au ajuns şi au reu­şit să se impu­nă.

Cele mai fru­moa­se meciuri au fost la „San­da”, între spor­ti­ve­le Ramo­na Sto­ica, de la CS Marea Nea­gră şi spor­ti­va Dia­na Patri­che, de la CS Dună­rea Albas­tră din Gala­ţi, iar la „Total-Con­tact Figh­ting”, între spor­ti­vii Mari­us Mac­sim, de la CSA Axi­o­po­lis Sport din Cer­na­vo­dă şi Sebas­ti­an Moi­se de la CS Voinţa Tîr­go­vi­ş­te.

Cam­pi­o­na­tul s-a desfă­şu­rat cu spri­ji­nul Dire­cţi­ei Judeţe­ne pen­tru Tine­ret şi Sport Con­stanţa, direc­tor Mari­a­na Solo­mon.»

Preşe­din­te C.S. „Marea Nea­gră”,

Şef lucr. dr. Ior­dă­noa­ia Flo­rin.


Man­ga­lia News, Luni, 18 iunie 2018.


piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele