KUNG-FU: Sportivii din localităţile Mihail Kogălniceanu şi Nicolae Bălcescu au dominat Campionatul Naţional desfășurat la Constanța

0
268
Booking.com

REZULTATE LA CAMPIONATUL NAŢIONAL DE KUNG-FU, PROBA DESANDA LIGHT-FIGHTING

Dumi­ni­că 25.03.2018 la Com­ple­xul Spor­tiv „Tomis” din Con­stanţa, s‑a desfă­şu­rat Cam­pi­o­na­tul Naţio­nal de Kung-Fu la pro­ba de „San­da Light-Figh­ting”, edi­ţia 2018. La cam­pi­o­nat au par­ti­ci­pat 91 de spor­tivi din 10 clu­buri spor­ti­ve mem­bre ale Fede­ra­ţi­ei Româ­ne de Arte Marţi­a­le de Con­tact.

Din Con­stanţa au par­ti­ci­pat clu­bu­ri­le:

-CS Marea Nea­gră Con­stan­ta, preşe­din­te Flo­rin Ior­dă­noa­ia.

-CS Uni­ver­si­tar Nept­un Con­stanţa, preşe­din­te Lidia Ghi­ţă.

-CSA Axi­o­po­lis-Sport Cer­na­vo­dă, preşe­din­te Aurel Mol­noşi.

-CS Comu­nal Miha­il Kogăl­ni­cea­nu, preşe­din­te, Pari­za Con­stan­tin.

-CS Noua Gene­ra­ţie Man­ga­lia, preşe­din­te Cipri­an Broas­că.

-CS „Sha­o­lin Cal­la­tis” Man­ga­lia, vice­preşe­din­te Lau­renţiu Radu Ior­guş.

Rezul­ta­te spor­ti­vi­lor din judeţul Con­stanţa sunt urmă­toa­re­le:

1.SENIORI +18 ANI, OPEN KG

1.IACOBLEV COSMIN                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.IUSEIN TANIOR                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.ISTRATE ALEXANDRU                                    CSU NEPTUN CONSTANTA

2.TINERET 16–20 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.JUNIORI 16–17 ANI, OPEN KG

1.BOCAI TUDOR                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.MAXIM MARIUS                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.STOIAN BOGDAN                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.MANGALAGIU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

4.CADEŢI 14–15 ANI, ‑75 KG

1.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.POPESCU FLORIN DRAGOŞ              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

5.CADEŢI 14–15 ANI, OPEN KG

1.CIORTESCU CRISTIAN DAVIDE                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.POPESCU FLORIN DRAGOŞ              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.SANDU ROBERT GABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.TUSLARU PAUL                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

6.COPII 12–13 ANI, ‑40 KG

1.MUREŞAN ANDREI                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.GHEONDEA SERGIU MIHAI                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.PANAIT ANDREI                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.FENE MIHAI                                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

7.COPII 12–13 ANI, ‑50 KG

1.BOCAI VLAD                                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.CHENARU FLORIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.RUSU ALIN                                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

8.COPII 12–13 ANI, ‑55 KG

1.COLCER REMUS CONSTANTIN                       CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.DECUSARĂ ALEXANDRU VASILE                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.CHIRIAC ADRIAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

9.COPII 12–13 ANI, +55 KG

1.RADU MARINO                                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.AIRINEI ŞTEFAN                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.DUMITRU ALEXANDRU VASILE                     CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.ANGHELIDE RĂZVAN                                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

10.COPII 10–11 ANI, ‑35 KG

1.DIACONU IOAN                                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.NEGRUŢ EDUARD                                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.MOROIANU MARIAN COSMIN             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

11.COPII 10–11 ANI, ‑40 KG

1.SCUTARIU ROBERT                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.SOARE SEBASTIAN IONUŢ                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.PĂTLĂGICĂ BOGDAN DRAGOŞ                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

12.COPII 10–11 ANI, +40 KG

1.CORNEA FLORIN ALEXANDRU                      CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.PLEŞCAN DAVID                                            CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.CULICĂ MIHAI ALEXANDRU                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

13.COPII 8–9 ANI, ‑25 KG

1.DRĂGAN SEBASTIAN                                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.NEGRUŢ ALEXANDRU                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.LUNGU ALEXANDRU                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

14.COPII 8–9 ANI, ‑30 KG

1.APOLOZAN MARIO                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.DIACONU MIHAI DANIEL                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.BUJANSCHI FABIAN                                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

15.COPII 8–9 ANI, ‑35 KG

1.EPURAN ADRIAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.MĂRCIULESCU SEBASTIAN                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.LEONTE EDUARD IONUŢ                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

16.COPII 8–9 ANI, +35 KG

1.FECHET RADU                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.BUZOIANU NICOLAE VALENTIN                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.GÎRŢU NICUŞOR COSMIN                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.PANAIT ŞTEFAN                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

17.COPII 6–7 ANI, ‑25 KG

1.DRĂGAN EDUARD                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.FENE MĂDĂLIN                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.ŞTEFAN SEBASTIAN                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.SAFTEI CRISTIAN                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

18.COPII 6–7 ANI, ‑30 KG

1.SIRBU EDUARD                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.BUBUIOC COSMIN MIHAI                                CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.FECHET VLAD                                                CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

19.COPII 6–7 ANI, +30 KG

1.PITORAC LAURENŢIU                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.CULICĂ CRISTIAN GABRIEL                            CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

20.COPII 4–5 ANI, ‑20 KG

1.GRĂDINARIU MIHAI DANIEL                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.BURANESCU ANDREI                                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.DUMITRESCU MATEI                         CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

FEMININ

21.TINERET 16–20 ANI OPEN KG

1.GRĂDINARIU TEODORA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.PÂSLARU GEORGIANA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.NITULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

3.DUMITRAŞCU MIHAELA                                  CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

22.JUNIOARE 16–17 ANI OPEN KG

1.PÂSLARU GEORGIANA                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.GRĂDINARIU TEODORA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.NITULESCU CRISTINA                                     CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

23.CADETE 14–15 ANI OPEN KG

1.STOICA RAMONA                                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

2.PRISECARU CRISTINA                                    CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

24.COPII 12–13 ANI FEMININ, ‑35 KG

1.GHEONDEA DENISA IOANA                          CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.ADAMESCU GEORGIANA                               CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

25.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑35 KG

1.PANAIT VALENTINA                                        CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA

2.ZUGRAVU ISABELA MARIA                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

3.SECHELI DANA                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

26.COPII 10–11 ANI FEMININ, ‑40 KG

1.VALD IOANA                                                   CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.MIHALCEA LARISA                                         CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

27.COPII 10–11 ANI FEMININ, +40 KG

1.GURIUC CRISTINA CAMELIA                           CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.TRIFU ARIANA MARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.ROIBU IUSTINA DELIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

28.COPII 8–9 ANI FEMININ, ‑30 KG

1.MANUCA CĂTĂLINA                                        CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.VLAD ŞTEFANIA                                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.SCUTARIU MIRUNA                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.LUPU BIANCA                                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

29.COPII 8–9 ANI FEMININ, +30 KG

1.HERDIA BADEA MARIA LUISA                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.ZALINCHI SARA                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.MARIN FRANCESCA                                       CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.VINTZE ANDREEA ŞTEFANIA                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

30.COPII 6–7 ANI FEMININ, ‑25 KG

1.ENACHE COSMINA ELENA                             CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.COLCER ANA MARIA                                     CS NOUA GENERAŢIE MANGALIA

3.BUJANSCHI DARIA                                         CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.PENTELECIUC ISABELA                                 CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

31.COPII 6–7 ANI FEMININ, +25 KG

1.BURANESCU BIANCA                                     CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

2.ASAFTEI MARA                                              CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU

3.CRĂESCU SOFIA IRINA                                   CS MAREA NEAGRA CONSTANTA

3.BUZEA MIHAELA                                            CS COMUNAL MIHAIL KOGĂLNICEANU.

<Spor­ti­vii din loca­li­tă­ţi­le Miha­il Kogăl­ni­cea­nu şi Nico­lae Băl­ces­cu au domi­nat cam­pi­o­na­tul, impu­nîn­du-se la majo­ri­ta­tea cate­go­ri­i­lor de vîr­stă şi gre­u­ta­te. Au fost meciuri dis­pu­ta­te, atît la seni­ori şi juni­ori, cît şi la copii, mul­te din­tre aces­tea fiind de valoa­re ridi­ca­tă.

În con­ti­nu­a­re, vom cău­ta să facem o sele­cţie pen­tru lotul naţio­nal şi în fun­cţie de pro­gra­mul con­cur­su­ri­lor, să reu­şim să facem o pre­gă­ti­re cen­tra­li­za­tă pen­tru a menţi­ne spor­ti­vii într‑o fomă bună la aceas­tă pro­bă.

Mulţu­mim Dire­cţi­ei Judeţe­ne pen­tru Tine­ret şi Sport, pen­tru spri­ji­nul acor­dat!>

PREŞEDINTE C.S. „MAREA NEAGRĂ”,

ŞEF LUC. DR. IORDĂNOAIA FLORIN.


Man­ga­lia News, Luni, 26.03.2018.


piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele