Cupa „MC Ball”, Mangalia – ediţia a VI-a, o primă verificare înaintea Campionatului naţional de juniori 2017-2018

0
845
carturesti.ro%20

În acest weekend clubul nostru a organizat competiţia de baschet pentru juniori (U14), ajunsă la a VI-a ediţie, denumită Cupa „MC Ball”.
Cluburile participante în această competiţie: CUZA SPORT BRĂILA, CSM RM SĂRAT şi MC BALL MANGALIA (două echipe).
Meciurile s-au desfăşurat în Sala de sport a Liceului Callatis din Mangalia şi reprezintă o primă verificare înaintea Campionatului naţional de juniori 2017-2018, organizat de Federaţia Română de baschet.
Sportivii clubului nostru au arătat încă o dată că sunt pregătiţi şi că abia aşteaptă să înceapă campionatul.

Felicitări sportivilor noştri şi mulţumim încă o dată doamnei prof. Mihalache Corina, director al Liceului Callatis, partenerilor oficiali Magenta Cosmetics Mangalia, Professional Selection RB, Complex Alutus Mangalia, partenerilor media Mangalia News, Mangalia TV și, în special, părinților, pentru susţinerea necondiționată a activităţii clubului nostru!

N.red: Albumul FOTO complet poate fi vizualizat aici: facebook.com


Mangalia News, Marți, 12 septembrie 2017.piese-auto-mangalia.roLeave a Reply