ASSF Mangalia a câștigat primul derby județean, jucând în deplasare cu C.S. Năvodari!

0
1424

Ieri, vineri, 8 septembrie, a avut loc primul derby județean dintre C.S Navodari – ASSF Mangalia, meci ce contează in Campionatul judetean al juniorilor C.
ASSF Mangalia a deschis scorul in minutul 16, prin reușita jucatorului nostru Bostan Costel. In minutele 26 și 30, ASSF Mangalia a ratat două șanse uriașe pentru majorarea scorului.
C.S Navodari a egalat in ultimul minut al primei reprize, printr-un penalty.
In partea a doua a meciului, echipa condusă de antrenorul Andrei Pătrașcu a luat cu asediu poarta celor din Navodari, ratând un penalty în minutul 55, prin jucatorul Darius Vătămănuță.
Echipa noastră a continuat pressing-ul și a dus scorul la 2-1 in minutul 60, prin golul marcat de mijlocasul Mavru Alexandru, dintr-un un-doi cu Romeo Kreici.
In mintul 64, ASSF Mangalia primeste iar un penalty, dar Mavru Alexandru trimite peste poartă, scorul rămânand 2-1.
In mintul 68, acelasi Romeo Kreici pasează inteligent peste apărarea adversă, servindu-l pe Darius Vatămănuță, care indeplineste o simpla formalitate, scorul majorându-se la 3-1.

Scor final C.S Navodari – ASSF Mangalia: 1-3.