Lista finala a echipelor participante la Liga Nationala de Babybaschet ”Banca Transilvania” Mangalia 2017

0
1034
Fede­ra­tia Roma­na de Bas­chet anun­ță Lis­ta fina­la a echi­pe­lor par­ti­ci­pan­te la Liga Natio­na­la de Baby­bas­chet ”Ban­ca Transil­va­nia” Man­ga­lia 2017:
Baby Bas­chet Femi­nin
Nr Denu­mi­re Echi­pa
1 LPS Alba Iulia
2 AS BC Val­bon Arad
3 CS Cri­sul — Roo­kies Ora­dea
4 CS Cuza Sport Brai­la
5 C Spor­tul Stu­den­tesc 1 Bucu­res­ti
6 C Spor­tul Stu­den­tesc 2 Bucu­res­ti
7 ACS ICED Bucu­res­ti
8 CS Olim­pia 1 Bucu­res­ti
9 CS Olim­pia 2 Bucu­res­ti
10 CS Olim­pia 3 Bucu­res­ti
11 CS Olim­pia 4 Bucu­res­ti
12 ABC Leii Bucu­res­ti
13 ACS Dan Dacian Negru Bucu­res­ti
14 ACS Dan Dacian Por­to­ca­liu Bucu­res­ti
15 CSS nr.6 — Cham­pi­ons 2 Bucu­res­ti
16 CSS nr.4 Bucu­res­ti
17 ACSB Soi­mii Albi Bucu­res­ti
18 CSM Cala­ra­si
19 ACS Galac­ti­ca Cluj Napo­ca
20 ACS NBS Cluj Napo­ca
21 ACS U‑BT Cluj Napo­ca
22 ACS Admar Cos­ti­ne­s­ti
23 CSS Sfan­tu Ghe­or­ghe
24 ACS Sep­si Sic Sfan­tu Ghe­or­ghe
25 ACS BC Lions Crai­o­va
26 CSS Crai­o­va
27 CS Pho­e­nix Galati
28 AS Bas­chet 2016 Giur­giu
29 CS Oto­peni
30 ACS Eko Sighet Sighe­tu Mar­ma­ti­ei
31 ACS Gla­di­us Rosu Tar­gu Mures
32 ACS Gla­di­us Alb Tar­gu Mures
33 CSS Ale­xan­dru Ceu­sia­nu Reghin
34 ACS BC Siri­us Tar­gu Mures
35 LPS Satu Mare
36 ACS TDM Aka­demy Satu Mare
37 ABC Club Magic 1 Satu Mare
38 ABC Club Magic 2 Satu Mare
39 CSS Bega Timi­soa­ra
40 CSS Ram­ni­cu Val­cea

Baby Bas­chet Mas­culin

Nr Denu­mi­re Echi­pa
1 ACS Bas­chet Star 1 Ora­dea
2 ACS Bas­chet Star 2 Ora­dea
3 ACS Bas­chet Star 3 Ora­dea
4 ACS Bas­chet Star 4 Ora­dea
5 ACS Bas­chet Star 5 Ora­dea
6 BC Slam — Alb Bucu­res­ti
7 CS Dina­mo — CSS nr.6 — 2 Bucu­res­ti
8 ACS Dan Dacian Ver­de Bucu­res­ti
9 ACS Dan Dacian Negru Bucu­res­ti
10 ACS Dan Dacian Gri Bucu­res­ti
11 ACS Dan Dacian Rosu Bucu­res­ti
12 ACS Dan Dacian Mov Bucu­res­ti
13 ACS Dan Dacian Albas­tru Bucu­res­ti
14 ACS Total Sport 2 Bucu­res­ti
15 ACS 4 Sports Agro­no­mia — Albas­tru Bucu­res­ti
16 CSS nr.4 — Negru Bucu­res­ti
17 A.C.S. Bal­ler — Oto­peni 2 Bucu­res­ti
18 ACS U‑BT 3 Cluj Napo­ca
19 ACS U‑BT 4 Cluj Napo­ca
20 ACS U‑BT 5 Cluj Napo­ca
21 ACS U‑BT 6 Cluj Napo­ca
22 ACS BC Lions 2 Crai­o­va
23 ACS Juni­ors 1 Crai­o­va
24 ACS Juni­ors 2 Crai­o­va
25 ACS ID Inge­rii 2 Baniei Crai­o­va
26 ACS ID Inge­rii 3 Baniei Crai­o­va
27 CS Pho­e­nix 2 Galati
28 CS Pho­e­nix 3 Galati
29 AS Bas­chet Team Giur­giu
30 AS Bas­chet 2016 — 1 Giur­giu
31 ACS Stars 2012 — 1 Iasi
32 ACS Stars 2012 — 2 Iasi
33 ACS BS Star­ters Iasi
34 ABC Sho­o­ting Star Buftea
35 CSU 2 Plo­ies­ti
36 CSU 3 Plo­ies­ti
37 CSU 4 Plo­ies­ti
38 ACS TDM Aka­demy Por­to­ca­liu Satu Mare
39 ACS TDM Aka­demy Albas­tru Satu Mare
40 ABCCSU 2 Sibiu
41 ACS Eco Sport Team 2 Sibiu
42 CS MP Sport 2 Timi­soa­ra
43 BC Slam — Albas­tru Bucu­res­ti
44 ACS Dan Dacian Por­to­ca­liu Bucu­res­ti
45 CS Stea­ua Magic 2008 Bucu­res­ti
46 ACS U‑BT 2 Cluj Napo­ca
47 C.B.C. Nitu­les­cu Peda­go­gic Ram­ni­cu Val­cea
48 AS BC Val­bon Arad
49 LPS CSU 1 Pites­ti
50 CSU Bra­sov
51 ABC Galac­ti­ca Bra­sov
52 ACS Transil­va­nia Bra­sov
53 CS Cuza Sport Brai­la
54 BC Slam — Rosu Bucu­res­ti
55 ABC Lagu­na Bucu­res­ti
56 ACS Vilis Bucu­res­ti
57 ACS Pana­ti­nai­kos Pro Bas­ke­tba­ll Gro­up Bucu­res­ti
58 ACS Pla­y­ba­ll Bucu­res­ti
59 CS Dina­mo — CSS nr.6 — 1 Bucu­res­ti
60 CS Spi­ke Bucu­res­ti
61 ACS ICED Bucu­res­ti
62 ABC Leii Bucu­res­ti
63 ACS Dan Dacian Alb Bucu­res­ti
64 ACS Total Sport 1 Bucu­res­ti
65 CS Magic Cham­pi­ons Bucu­res­ti
66 CS BBB Rap­tors Bucu­res­ti
67 ACS Cham­pi­ons Bucu­res­ti — Crai­o­va
68 ACS 4 Sports Agro­no­mia — Alb Bucu­res­ti
69 CSS nr.4 — Gal­ben Bucu­res­ti
70 CSS nr.5 Bucu­res­ti
71 A.C.S. Bal­ler — Oto­peni 1 Bucu­res­ti
72 CN Aurel Vlai­cu Bucu­res­ti
73 CS Olim­pia Bucu­res­ti
74 ACSB Soi­mii Albi Bucu­res­ti
75 CS Mian­dra 2008  Buzau
76 ACS For You Cluj
77 ACS U‑BT 1 Cluj Napo­ca
78 ACS MC Ball 1 Man­ga­lia
79 CS Pho­e­nix Con­stan­ta
80 ACS Toyin Con­stan­ta
81 CSA Axi­o­po­lis Sport Cer­na­vo­da
82 ACS Admar 1 Cos­ti­ne­s­ti
83 CS Fly OC Con­stan­ta
84 CS Lagu­na Regi­na Maria 1 Con­stan­ta
85 CS Lagu­na Regi­na Maria 2 Con­stan­ta
86 CSS nr.1 Con­stan­ta
87 ACS Sale­ma Bas­ket Sfan­tu Ghe­or­ghe
88 SG Mihai Vitea­zul — Tonik Pucioa­sa
89 CSS Tar­go­vis­te
90 ACS BC Lions 1 Crai­o­va
91 ACS ID Inge­rii 1 Baniei Crai­o­va
92 ACS Toro Dunk Crai­o­va
93 CS Pho­e­nix 1 Galati
94 BC Juni­or Iasi
95 CSO Volun­tari
96 AS BC Fan Bas­chet Oto­peni
97 ACS Bal­ler — Oto­peni 3 Bucu­res­ti
98 CSS Alb Sighe­tu Mar­ma­ti­ei
99 CSS Albas­tru Sighe­tu Mar­ma­ti­ei
100 ACS Gla­di­us Tar­gu Mures
101 ASC Luc­ky Dra­go­ns Tar­gu Mures
102 LPS Alb Tar­gu Mures
103 LPS Mov Tar­gu Mures
104 ACS Mure­sul Ludus
105 A Sola­ris SC Plo­ies­ti
106 ABC Sho­o­ters Sev­lar Plo­ies­ti
107 CSU 1 Plo­ies­ti
108 ABC T‑Pack Plo­ies­ti
109 ABC Club Magic Satu Mare
110 ABCCSU 1 Sibiu
111 ACS Eco Sport Team 1 Sibiu
112 CS MP Sport 1 Timi­soa­ra
113 CSS Ram­ni­cu Val­cea

Sedinta tehnica si Marsul Micului Baschetbalist — Mangalia 2017

Vali­da­rea echi­pe­lor par­ti­ci­pan­te la Liga Natio­na­la de Baby­bas­chet Ban­ca Transil­va­nia Man­ga­lia 2017, se va efec­tua dumi­ni­ca 18 iunie intre ore­le 15:00 si 18:00, la Clu­bul Mari­ti­mo din Por­tul Turis­tic Man­ga­lia.

Mar­sul micu­lui bas­che­tba­list se va des­fa­su­ra dumi­ni­ca 18 iunie, ince­pand cu ora 18:00.

Sedin­ta teh­ni­ca se va des­fa­su­ra dumi­ni­ca 18 iunie, la Clu­bul Mari­ti­mo dupa urma­to­rul pro­gram:
— Baby­ba­shet mas­culin ora 19:30;
— Baby­bas­chet femi­nin ora 19:00.

Cu aceas­ta oca­zie va rea­min­tim urma­toa­re­le:

Pen­tru vali­da­re sunt nece­sa­re urma­toa­re­le:

-   Pen­tru echi­pa:

  • Tabe­lul  “Lis­ta baby — mini bas­chet — Man­ga­lia 2017” com­ple­tat, sem­nat si stam­pi­lat de struc­tu­ra spor­ti­ve, ace­la­si cu cel tri­mis in for­mat excel

-   Pen­tru spor­tivi:

  • Legi­ti­ma­tia tip FRB;
  • sa aiba viza anu­a­la apli­ca­ta pe legi­ti­ma­tie pen­tru sezo­nul 2016–2017;
  • sa aiba viza medi­ca­la apli­ca­ta pe legi­ti­ma­tie vala­bi­la pe toa­ta dura­ta com­pe­ti­ti­ei (ade­ve­rin­te­le medi­ca­le sau tabe­le­le cu viza medi­ca­la nu sunt vala­bi­le)
  • toti spor­ti­vii unei echi­pe tre­bu­ie sa aiba in legi­ti­ma­tie ace­ea­si denu­mi­re a struc­tu­rii spor­ti­ve

-  Pen­tru antre­nori:

  • Car­net de antre­nor cu:
  • sem­na­tu­ra titu­la­ru­lui;
  • viza anu­a­la apli­ca­ta pe car­net pen­tru sezo­nul 2016–2017
  • angan­ja­men­tul cu struc­tu­ra spor­ti­va la care antre­nea­za , stam­pi­lat si sem­nat
  • minim Licen­ta “C” pen­tru antre­no­rii echi­pe­lor de Mini­bas­chet — gru­pa Rosie

- Daca in urma vali­da­rii o echi­pa rama­ne cu mai putin de 9 juca­tori sau fara antre­nor, aceas­ta va avea sta­tut de “invi­tat” si nu se va putea cali­fi­ca in juma­ta­tea supe­ri­oa­ra a cla­sa­men­tu­lui !!!


Man­ga­lia News, Mier­curi, 14 iunie 2017.


Susține cotidianul online Mangalia News.
Poți dona aici:
Mulțumim pentru sprijin.

Leave a Reply