Prima ediție a campionatului de fotbal organizat de US Navy League Romania Council. Gazdă – stațiunea Mamaia

0
934
liga-navala
În perioada 07 – 15 ianuarie 2017, Consiliul din România a Ligii Navale a Statelor Unite organizează ”Cupa Ligii Navale la Fotbal” – ediția I. În concurs s-au înscris 8 echipe care vor reprezenta:
Inspectoratul pentru Situații de Urgență Constanța, Inspectoratul Județean de Jandarmi Constanța, Inpectoratul Județean de Poliție Constanța, Gruparea Mobila de Jandarmi TOMIS, Brigada 9 Mărășești, Black Sea Rotational Force, US Navy League Romania Council.
Meciurile din cadrul turneului vor avea doua reprize, de câte 20 minute, cu o pauză de 10 minute, iar echipele sunt formate din 6 jucători și portar.

Campionatul va debuta sâmbătă – 07 ianuarie 2017, cu meciul dintre US Marines – Black Sea Rotational Force și echipa US Navy League Romania Council. Duminică, 15 ianuarie 2017, va avea loc începând cu ora 14,30 festivitatea de premiere, la care vor fi prezenți toți jucătorii din cele 8 echipe.