Rezultatele înregistrate la Campionatul Naţional de Kung-Fu, proba „Light-Fighting Sanda”

0
275
campioniikungfu1 -
Ei sunt campionii mei de azi! Toti, indiferent de locul obtinut. Felicitari!”

FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE ARTE MARŢIALE DE CONTACT

CLUBUL SPORTIVMAREA NEAGRACONSTANTA

REZUTATE OBŢINUTE LA

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE KUNG-FU

PROBALIGHT-FIGHTING SANDA

19.06.2016, CONSTANTA

 

            Duminică 19.06.2016, la Sala de Jocuri Sportive „Tomis” din Constanta, s‑a desfăşurat ediţia 2016 a Campionatului National de Kung-Fu, proba de „Light-Fighting Sanda” individual.
            La campionat au participat 74 de sportivi, din 10 cluburi sportive membre aleFederaţiei Române de Arte Marţiale de Contact. Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

1. PROBALIGHT-FIGHTING SANDAINDIVIDUAL

MASCULIN

1.SENIORI 18–34 ANI ‑65 KG
1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.SENIORI 18–34 ANI ‑75 KG
1.MITEL BOGDAN IONUŢ                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.ISTRATE ALEXANDRU                                   CSU NEPTUN CONSTANTA
3.SENIORI 18–34 ANI OPEN KG
1.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.MITEL BOGDAN IONUŢ                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.STEFAN CĂTĂLIN                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.IUSEIN TANIOR                                              CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
4.TINERET 16–20 ANI OPEN KG
1.MITEL BOGDAN IONUŢ                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.SANDU MARIUS                                            CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.PANĂ ANDREI                                               CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
5.JUNIORI 16–17 ANI OPEN KG
1.SAVIOLI LEONARDO                                      CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.PANĂ ANDREI                                               CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
6.CADETI 14–15 ANI ‑70 KG
1.BOCAI TUDOR                                               CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.MANGALAGIU DANIEL                                   CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.MACSIM MARIUS                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
7.MINICADEŢI 12–13 ANI ‑55 KG
1.OANCEA LUCIAN ANDREI                              CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
2.SANDU ROBERTGABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
8.MINICADEŢI 12–13 ANI ‑55 KG
1.POPESCU NICOLASVICENŢIU                        CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
2.MAUNA EDUARD                                           CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
9.MINICADEŢI 12–13 ANI OPEN KG
1.OANCEA LUCIAN ANDREI                              CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
2.MAUNA EDUARD                                           CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
3.SANDU ROBERTGABRIEL                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.POPESCU NICOLASVICENŢIU                        CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
10.COPII 10–11 ANI ‑30 KG
1.GURICĂ RAREŞ                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.PANAIT ANDREI                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.GEORGESCU DANIEL                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.APETRE MARCO GABRIEL                            CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
11.COPII 10–11 ANI ‑45 KG
1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.BIŢACHE MATEI                                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
3.ROTEA DRAGOS GABRIEL                            CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
3.STENEGUŢĂ ALEXANDRU                             CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
12.COPII 10–11 ANI ‑55 KG
1.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.MARIUTA MARIUS                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
13.COPII 10–11 ANI OPEN KG
1.SAVIOLI GIOVANI                                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.BOCAI VLAD                                                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.CHARCOVSCHI PAUL                                    CS NOUA GENERATIE MANGALIA
3.MARIUTA MARIUS                                          CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
14.COPII 8–9 ANI ‑30 KG
1.CHISOI ANTONIO                                           CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.CARAŞ DAVID MIHAI                                     CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
15.COPII 8–9 ANI ‑40 KG
1.STATE ALEXANDRU                                      CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.CIOROIU DARIUS CRISTIAN                           CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
16.COPII 8–9 ANI ‑50 KG
1.BOCĂNEŢ FLORIN                                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.PELINARU MARIUS ANDREI                           CS NOUA GENERATIE MANGALIA
17.COPII 6–7 ANI ‑25 KG
1.FECHET RADU                                              CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
2.BARBU DAVID                                               CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.BIRĂU MARIUS                                              CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
3.HORNEŢ ROBERT MIHAI                                CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA

FEMININ

            18.COPII 4–5 ANI ‑20 KG
1.ION LARISA NICOLETA                                   CS NOUA GENERATIE MANGALIA
2.DUMITRACHE MARIA                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
3.DUMITRACHE ELENA                                    CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
19.COPII 6–8 ANI-20 KG
1.PANAIT VALENTINA                                       CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.NEICA DARIA                                     CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
20.COPII 12–13 ANI OPEN KG
1.COJOCARU ROXANA                         CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.DELIORGA MIHAELA ELENA                          CS MARTIAL ACADEMY NĂVODARI
3.DUBEI MARIN CLAUDIA MIHAELA                  CS MAREA NEAGRA CONSTANTA
3.BACILĂ NICOLETA                                         CS SHAOLIN CALLATIS MANGALIA
21.SENIOARE 18–34 ANI ‑65 KG
1.DUŢU CRISTINA                                             CSA AXIOPOLIS SPORT CERNAVODA
2.OCOLIŞAN MIHAELA LAURA                          CS NOUA GENERATIE MANGALIA.

            <Spor­ti­vii con­stă­nţeni s‑au com­por­tat foar­te bine, au obţi­nut rezul­ta­te bune şi foar­te bune, dar aceas­ta pe fon­dul unei sla­be par­ti­ci­pă­ri din ţară. Mul­te clu­buri nu au putut face depla­sa­rea dato­ri­tă lip­sei de fon­duri, a fap­tu­lui că pro­vin din zone defa­vo­ri­za­te, nu au spon­sori şi părinţii spor­ti­vi­lor nu pot supor­ta cos­tu­ri­le depla­să­rii la Con­stanţa. În acest moment se pune pro­ble­ma orga­ni­ză­rii cam­pi­o­na­te­lor vii­toa­re, deo­a­re­ce marea majo­ri­ta­te sunt spor­tivi con­stă­nţeni. Cu toa­te aces­tea, au fost meciuri dis­pu­ta­te, spor­ti­vii au lup­tat cu mul­tă dăru­i­re şi foar­te mulţi au con­fir­mat rezul­ta­te­le ante­ri­oa­re.

     Feli­ci­tări spor­ti­vi­lor, părinţi­lor, antre­no­ri­lor şi arbi­tri­lor.>  

                 PREŞEDINTE

ŞEF LUC. DR. IORDĂNOAIA FLORIN

                6 DUAN KUNG-FU.

 

campioniikungfu2 -

Florin Iordanoaia, 19.06.2016.

Fol­low us: @MangaliaNews, on Twit­ter and Man­ga­li­a­News Punc­tRo, to Face­bo­ok




Locuri de mun­ca in Man­ga­lia:
Jobs by neuvoo.ro


Susține cotidianul online Mangalia News.
Poți dona aici:
Mulțumim pentru sprijin.

Leave a Reply