MC BALL — Ultimul turneu din cadrul Campionatului National de baschet, editia 2016

0
355

campionatbaschetmcballmangalia1

In acest weekend, echipele noastre de U14 vor disputa ultimul turneu al editiei 2016 a Campionatului National de Baschet, astfel:
Fetele vor evolua pe teren propriu in turneul organizat de clubul nostru, in zilele de sambata si duminica, la sala Liceului Teoretic Callatis, jucând astfel in fata propriilor suporteri. Va asteptam in numar cat mai mare, pentru a sustine echipa noastra spre victorie.

campionatbaschetmcballmangalia2

Băietii vor face deplasarea la Craiova si vor lupta pentru un loc in primele 16 ale tarii. Mentionăm faptul ca în componența acestor echipe sunt sportivi mai mici de vârstă, chiar si cu doi ani, motiv pentru care tinem sa‑i felicităm pentru parcursul lor in acest campionat si suntem mandri de progresul lor.

campionatbaschetmcballmangalia3

Multumim totodata părintilor pentru efortul depus, efort fara de care nu am fi reusit performantele avute. Le uram succes!!!

MangaliaNews.ro, Mier­curi, 6 apri­lie 2016.Elefant.ro


Susține cotidianul online Mangalia News.
Poți dona aici:
Mulțumim pentru sprijin.

Leave a Reply