ZIUA PORTILOR DESCHISE, la Școala “Gala Galaction” din Mangalia!

0
246
ziuaportilordeschisescoala5mangalia
Sâmbătă, 27 februarie 2016, în prag de primăvară, cu porţile şi inimile larg deschise, Școala “Gala Galaction” din Mangalia aşteaptă oaspeţi speciali: toţi copiii grupelor mari din grădiniţele oraşului nostru, adică pe voi, dragi viitori cei mai mici şcolari, însoţiţi de părinţi!
Dorim să faceţi cunoştinţă cu şcoala noastră veselă şi prietenoasă!
Vom dansa şi vom cânta împreună, ne vom juca „englezeşte” şi vom crea… SURPRIZEEE!!!
În acest timp, părinţilor le punem la dispoziţie materiale informative despre oferta instituţiei noastre şi despre cum anume îşi pot pregăti copiii pentru noul lor statut, cel de  ŞCOLAR! Atelierele de prezentare sunt organizate în școală.
 „Îmi place şi vreau la şcoală, mămico!”, ne dorim să auzim la finalul activităţii noastre.
Locul: Școala de la sens / Șoseaua Constanței, nr. 27, interval orar 10:00 – 13:00.
Vă așteptăm cu mult drag!
Prof. Adriana Popescu, director.

MangaliaNews.ro, Vineri, 26 febru­a­rie 2016.
Susține cotidianul online Mangalia News.
Poți dona aici:
Mulțumim pentru sprijin.

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele