EURO 2012: Programul meciurilor şi transmisiile TV

0
80
Booking.com

Cam­pi­o­na­tul Euro­pean de Fotbal înce­pe vineri, 8 iunie. TVR 1 a sub­li­cenţi­at către Dol­ce Sport o par­te din drep­tu­ri­le de tele­vi­za­re a Cam­pi­o­na­tu­lui Euro­pean de fotbal din  Polo­nia şi Ucrai­na.

Iată pro­gra­mul com­plet şi trans­mi­si­i­le TV ale meciu­ri­lor de la Cam­pi­o­na­tul Euro­pean, com­pe­ti­ţie care se va desfă­şu­ra în peri­oa­da 8 iunie – 1 iulie.

FAZA GRUPELOR

8 iunie: Polo­nia – Gre­cia (Gru­pa A, Varşo­via, ora 21:45) —     TVR 1

8 iunie: Rusia – Cehia (Gru­pa A, Wro­claw, ora 21:45) —      Dol­ce Sport

9 iunie: Olan­da – Dane­mar­ca (Gru­pa B, Har­kov, ora 19:00) —   TVR 1

9 iunie: Ger­ma­nia – Por­tu­ga­lia (Gru­pa B, Lvov, ora 21:45) – Dol­ce Sport

10 iunie: Spa­nia – Ita­lia (Gru­pa C, Gdansk, ora 19:00) —     TVR 1

10 iunie: Irlan­da – Croa­ţia (Gru­pa C, Poz­nan, ora 21:45) — Dol­ce Sport

11 iunie: Franţa – Anglia (Gru­pa D, Doneţk, ora 19:00) –   Dol­ce Sport

11 iunie: Ucrai­na – Sue­dia (Gru­pa D, Kiev, ora 21:45) —       TVR 1

12 iunie: Gre­cia – Cehia (Gru­pa A, Wro­claw, ora 19:00) —   Dol­ce Sport

12 iunie: Polo­nia – Rusia (Gru­pa A, Varşo­via, ora 21:45) –   TVR 1

13 iunie: Dane­mar­ca – Por­tu­ga­lia (Gru­pa B, Lvov, ora 19:00) – Dol­ce Sport

13 iunie: Olan­da – Ger­ma­nia (Gru­pa B, Khar­kiv, ora 21:45) —  TVR 1

14 iunie: Ita­lia – Croa­ţia (Gru­pa C, Poz­nan, ora 19:00) —    Dol­ce Sport

14 iunie: Spa­nia – Irlan­da (Gru­pa C, Gdansk, ora 21:45) —     TVR 1

15 iunie: Ucrai­na – Franţa (Gru­pa D, Doneţk, ora 19:00) — Dol­ce Sport

15 iunie: Sue­dia – Anglia (Gru­pa D, Kiev, ora 21:45) —          TVR 1

 16 iunie: Cehia – Polo­nia (Gru­pa A, Wro­claw, ora 21:45) — Dol­ce Sport

16 iunie: Gre­cia – Rusia (Gru­pa A, Varşo­via, ora 21:45) —     TVR 1

17 iunie: Por­tu­ga­lia – Olan­da (Gru­pa B, Har­kov, ora 21:45) — Dol­ce Sport

17 iunie: Dane­mar­ca – Ger­ma­nia (Gru­pa B, Lvov, ora 21:45) – TVR 1

18 iunie: Croa­ţia – Spa­nia (Gru­pa C, Gdansk, ora 21:45) —  Dol­ce Sport

18 iunie: Ita­lia – Irlan­da (Gru­pa C, Poz­nan, ora 21:45) –     TVR 1

19 iunie: Anglia – Ucrai­na (Gru­pa D, Doneţk, ora 21:45) —   Dol­ce Sport

19 iunie: Sue­dia – Fran­ta (Gru­pa D, Kiev, ora 21:45) —          TVR

 SFERTURI DE FINALĂ

21 iunie: Sfert de fina­la 1: câş­ti­gă­toa­re Gru­pa A – loc 2 Gru­pa B (Varşo­via, ora 21:45) – TVR si Dol­ce Sport

22 iunie: Sfert de fina­la 2: câş­ti­gă­toa­re Gru­pa B – loc 2 Gru­pa A (Gdansk, ora 21:45) – TVR si Dol­ce Sport

23 iunie: Sfert de fina­la 3: câş­ti­gă­toa­re Gru­pa C – loc 2 Gru­pa D (Doneţk, ora 21:45) – TVR si Dol­ce Sport

24 iunie: Sfert de fina­la 4: câş­ti­gă­toa­re Gru­pa D – loc 2 Gru­pa C (Kiev, ora 21:45) – TVR si Dol­ce Sport

SEMIFINALE

27 iunie: Semi­fi­na­la 1: câş­ti­gă­toa­re Sfert 1 – câş­ti­gă­toa­re Sfert 3 (Doneţk, ora 21:45) – TVR şi Dol­ce Sport

28 iunie: Semi­fi­na­la 2: câş­ti­gă­toa­re Sfert 2 – câş­ti­gă­toa­re Sfert 4 (Varşo­via, ora 21:45) – TVR şi Dol­ce Sport

FINALA

Dumi­ni­ca, 1 iulie: Fina­la: câş­ti­gă­toa­re Semi­fi­na­la 1 – câş­ti­gă­toa­re Semi­fi­na­la 2 (Kiev, ora 21:45) – TVR şi Dol­ce Sport.

Sur­sa: DC News, 24 mai 2012.

piese-auto-mangalia.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele