Candidaţii PSD şi USL pentru primării, la alegerile locale

0
45

Ieri, conducerea P.S.D. Constanţa a validat candidaturile celor ce vor să obţină funcţia de primar în municipii, oraşe şi comune.

Potrivit cotidianului Observator de Constanţa, conform listei, cei care vor intra în competiţia electorală a localelor din acest an din partea Partidului Social Democrat sau pe listele Uniunii Social Liberale sunt următorii:

Constanţa – Radu Ştefan Mazăre (P.S.D.)

Mangalia – MihaiClaudiu Tusac (P.S.D.),

Cernavodă- Mariana Mircea (P.S.D.),

Eforie – Ion Ovidiu Brăiloiu (P.S.D.),

Hârşova – Tudor Nădrag (P.S.D.),

Murfatlar – Valentin Saghiu (P.S.D),

Năvodari -Nicolae Matei (P.S.D.),

Negru Vodă – Ion Nicolin (P.S.D.),

Techirghiol – Adrian Stan (P.N.L.),

Adamclisi – Dora Şerbănescu (P.N.L.),

Agigea – Cristian Cîrjaliu (P.S.D.),

Albeşti -Olimpiu Carauleanu (P.S.D.),

Aliman – Gheorghe Topalu (P.S.D.),

Amzacea – Radu Constantin (P.S.D.),

Bărăganu -Titu Neagoie (P.S.D.),

Castelu -Paraschiva Mocănaşu (P.S.D.),

Cerchezu – Ion Constantinescu (P.S.D.),

Chirnogeni – Gheorghe Manta (P.S.D.),

Ciobanu -Ioan Suciu (P.S.D.),

Ciocîrlia – Traian Dragomir (P.S.D.),

Cobadin – Cristian Telehoi (P.S.D.),

Cogealac -Petrică Miu (P.S.D.),

Comana – Ion Adam (P.N.L.),

Costineşti – Mircea Calu (P.S.D.),

Crucea – Gheorghe Frigioi (P.S.D.),

Cumpăna – Mariana Gâju (P.S.D.),

Cuza Vodă – Eugen Dumitru (P.S.D.),

Deleni – Dan Marian (P.S.D.),

Dobromir – Iusein Visel (P.S.D.),

Dumbraveni – Gheorghe Cenuşă (P.S.D.),

Fântânele – Gheorghe Popescu (P.S.D.),

Gârliciu -Constantin Cimpoiaşu (P.S.D.),

Ghindăreşti – Adrian Bartolomei (P.S.D.),

Grădina – Gabriela Iacobici (P.S.D.),

Horia – Gigel Sava (P.S.D.),

Independenţa – Cristea Gâscan (P.S.D.),

Ion Corvin – Dumitru Nedea (P.S.D.),

Istria – Ion Herdean (P.N.L.),

Limanu -Nicolae Iustin Urdea (P.N.L.),

Lipniţa – Florin Onescu (P.S.D.),

Lumina – Dumitru Chiru (P.S.D.),

Mereni – Gheorghe Chiriac (P.N.L.),

Mihai Viteazu – Gheorghe Grameni (PNL),

Mihail Kogălniceanu – Iosif Valer Mureşanu (P.S.D.),

Mircea Vodă – Dumitru Dedu (P.S.D.),

Nicolae Bălcescu – Dumitru Timofte (P.S.D.),

Oltina – Gheorghe Cristian (P.S.D.),

Ostrov – Niculae Dragomir (P.S.D.),

Pantelimon – Vasile Neicu (P.S.D.),

Pecineaga – Niculae Stan (P.S.D.),

Saligny – Ion Beiu (P.S.D.),

Saraiu – Vasile Băjan (P.S.D.),

Săcele -Dumitru Gaidargiu (P.S.D.),

Seimeni – Lucian Blaj (P.N.L.),

Siliştea – Mihai Soare (P.S.D.),

Târguşor – Iulian Bîrsan (P.S.D.),

Topalu – Gheorghe Murat (P.S.D.),

Topraisar – Gheorghe Stelian (P.S.D.),

Tortoman – Lucian Chitic (P.S.D.),

Tuzla – Constantin Micu (P.S.D.),

Valu lui Traian – Cristian Piecu (P.S.D.)

Vulturu – Eugen Berbec (P.S.D.).

Sursa: http://observator.ro/, 24.04.2012.

LĂSAȚI UN MESAJ

Va rugam sa adaugati un mesaj
Va rugam sa introduceti numele