Lista candidaţilor USL, pe judeţe, la alegerile locale

0
319

Alba: – CJ – Teodor Atanasiu (PNL); Primăria Alba-Iulia – Călin Potor PNL

Arad: – CJ – Ioan Cristina (PNL); Primăria Arad – Lia Ardelean (PC)

Bacău: – CJ – Dragoş Benea (PSD); Primăria Bacău – Romeo Stavarache (PNL)

Bihor: – CJ Cornel Popa (PNL); Primăria Oradea – Ilie Bolojan (PNL)

Bistriţa Năsăud- CJ – Radu Moldovan (PSD); Primăria Bistriţa – Ovidiu Creţu (PSD)

Botoşani- CJ – Florin Ţurcanu (PNL); Primăria Botoşani – Ovidiu Portariuc (PSD)

Publicitate https://www.mangalianews.ro/

Braşov- CJ – Aristotel Căncescu (PNL); Primărie – Cătălin Leonte (PSD)

Brăila- CJ – Gheorghe Bunea Stancu (PSD); Primărie – Aurel Simionescu (PSD)

Buzău- CJ – Cristinel Bîgiu (PNL); – Primărie – Constantin Boşcodeală (PSD)

Caraş Severin- CJ Marcel Vela (PNL); Primărie Reşiţa- Mihai Stepănescu (PSD)

Călăraşi- CJ – Răducu Filipescu (PNL); Primărie Călăraşi – Dan Drăgulin (PNL)

Cluj- CJ – Horea Uioreanu (PNL); Primărie – Marius Nicoară (PNL)

Constanţa- CJ – Nicuşor Constantinescu (PSD); Primărie – Radu Mazăre (PSD)

Covasna- CJ – Marius Obreja (PNL); Primărie Sfântu Gheorghe- Mădălin Guruianu (PNL)

Dâmboviţa- CJ – Adrian Ţuţuianu (PSD); Primărie Târgovişte – Gabriel Grozavu (PNL)

Dolj- CJ – Ion Prioteasa (PSD); Primăria Craiova – Olguţa Vasilescu (PSD)

Galaţi- CJ Nicolae Bacalbaşa (PSD); Primărie – Marius Stan (PNL)

Giurgiu- CJ Dumitru Beianu (PNL); Primărie – Lucian Iliescu (PNL)

Gorj- CJ Ion Călinoiu (PSD); Primărie Târgu Jiu – Florin Cârciumaru (PSD)

Harghita- CJ – Ioan Proca (PNL); Primărie Miercurea Ciuc – Jean Adrian Aurel (PSD)

Hunedoara- CJ – Mircea Moloţ (PNL); Primărie Deva – Petru Mărgineanu (PC)

Ialomiţa- CJ – Silvian Ciupercă (PSD); Primărie Slobozia – Alexandru Stoica (PSD)

Iaşi- CJ Cristian Adomniţei (PNL); Primărie – Gheorghe Nichita (PSD)

Ilfov- CJ – Marian Petrache (PNL)

Maramureş- CJ – Zamfir Ciceu (PC); Primărie Baia Mare- Cătălin Cherecheş (PNL)

Mehedinţi- CJ – Adrian Duicu (PSD); iar la Primărie Drobeta Turnu Severin – Marius Screciu (PSD)

Mureş- CJ – Ciprian Dobre (PNL); Primărie Târgu Mureş – Cornel Brişcaru (PSD)

Neamţ- CJ – Vlad Marcoci (PNL); Primărie – Vasile Drăguşanu (PC)

Olt- CJ – Paul Stănescu (PSD); Primărie Slatina – Marius Oprescu (PSD)

Prahova- CJ – Mircea Cosma (PSD); Primărie Ploieşti – Iulian Bădescu (PSD)

Satu Mare- CJ Adrian Ştef (PNL); Primărie – Dorel Coica (PSD)

Sălaj- CJ – Tiberiu Marc(PSD); Primărie Zalău- Radu Căpâlnaşu (PNL)

Sibiu- CJ – Ioan Cindrea (PSD); Primărie – Dragoş Floarea (PC)

Suceava- CJ Cătălin Nechifor (PSD); Primărie – Alexandru Băişanu (PNL)

Teleorman- CJ Liviu Dragnea (PSD); Primărie Alexandria – Victor Drăguşin (PSD)

Timiş- CJ – un candidat PSD; Primăria Timişoara – un candidat PNL. Lista nu menţionează niciun nume

Tulcea- CJ – Horia Teodorescu (PSD); Primărie – Trifon Belacurencu (PSD)

Vaslui- CJ – Dumitru Buzatu (PSD); Primărie – Vasile Pavăl (PSD)

Vâlcea- CJ – Ion Cîlea (PSD); Primăria Râmnicu Vâlcea – Emilian Frâncu (PNL)

Vrancea- CJ – Marian Oprişan (PSD); Primăria Focşani – Decebal Bacinschi (PSD)

Ziua, Luni, 19 Martie 2012.


piese-auto-mangalia.ro



Leave a Reply