În 2014, sportivii „Callatis Fight Club” Mangalia au câştigat peste 40 de medalii la Jiu Jitsu

0
986

farmec.ro
carturesti.ro%20

jiu-jitsu-mangalia

Anul 2014 a fost un an plin de realizări pentru Asociaţia Clubul Sportiv Callatis Fight Club, sportivii din Mangalia reuşind să câştige în competiţiile desfăşurate un număr de 42 medalii, din care 9 de aur, 21 de argint şi 12 de bronz.

„Anul acesta, calendarul competiţional a fost deschis de „Cupa Danubius Brăila la BJJ”, desfăşurată pe data de 1 Martie. Clubul a fost reprezentat de 4 sportivi, respectiv Mugur Popescu, Mihai Petrache, Cristian Căuş şi Marian Chiriţă şi am reuşit să câstigăm 2 medalii, după cum urmează: Mugur Popescu – o medalie de argint la categoria – 88 master; Mihai Petrache – o medalie de bronz la categoria – 88 master”, a declarat antrenorul şi coordonatorul clubului, George Trandafirescu.

Cei care vor să afle mai multe informaţii despre competiţiile şi rezultatele sportivilor Clubului „Callatis Fight Club” Mangalia, pot intra pe